Zatím je z toho desáté místo ve čtrnáctičlenné tabulce, zisk jedenácti bodů a nepříznivé skóre 28:66. „Vůbec jsme nevěděl, co máme od nové soutěže i od soupeřek očekávat. Prvotním cílem bylo mít radost ze hry, získat zkušenosti a pokusit se nedělat klubu ostudu, co se výsledků týká,“ řekl na úvod čáslavský trenér Luboš Hájek.

Zdroj: Youtube

Potěšily jej výhry s Trutnovem, na hřišti Zaječic, s Mělníkem i ta dvoubodová hned v první druholigovém utkání na pražské Julisce s Duklou B. „Tam jsme sice pěkně a s velkou dávkou štěstí začali a možná se i namlsali, ale pak jsme dostali dvě pořádné facky. Domácí debakl 0:15 s Braníkem a venkovní prohra 0:12 s exprvoligovými Teplicemi nám ukázaly krutou realitu. Kvalita těchto týmů a potom ještě Českých Budějovic a rezervy pražské Sparty byla úplně jinde, s ostatními se už dalo hrát,“ uvedl Luboš Hájek.

Z druhé fotbalové ligy dorostenek: FK Dukla Praha B - FK Čáslav 1:2 pk (0:0).
První dva body pro Čáslav. Druholigová premiéra dopadla na Julisce nad očekávání

„Za jedenáct podzimních bodů můžeme být rádi, ale neubráním se pocitu, že jsme jich mohli mít víc. Jednak holkám někdy chyběly zkušenosti a pak také větší chuť do hry, odvaha a nasazení. Markantní to bylo v Třebeši nebo doma s Mostem, kde jsme zbytečně promarnili celý poločas a gólovou ztrátu po zlepšeném výkonu pak už nedohnali,“ připomněl čáslavský trenér.

Zdroj: Youtube

I přes prohru rád vzpomíná na zápas v Českých Budějovicích, kdy cestou domů panovala v minibuse dobrá nálada a dokonce se i zpívalo. Čáslavandy totiž proti neporaženému lídrovi soutěže podaly takticky dobrý výkon a uhrály přijatelný výsledek 0:6. „Svým způsobem sváteční atmosféru jsme si vychutnali v domácím utkání s béčkem pražské Sparty, za kterou nastoupily i dvě fotbalistky z Kutnohorska - Eliška Truksová a Lucie Hájková,“ dodal kouč čáslavských dorostenek.

Z druhé fotbalové ligy dorostenek: FK Čáslav - FK Mělník 1909 9:0 (4:0).
Famózní podzimní závěr fotbalových dorostenek Čáslavi odnesl Mělník výpraskem

Ten od jejich rodičů už několikrát slyšel, že na jaře to bude ještě lepší, ale on sám je s podobným konstatováním velmi opatrný. „Jednak jsme měli v minulých letech druhou polovinu sezony vždy slabší a pak také hodně záleží, s jakou intenzitou a poctivostí se hráčky postaví k zimní přípravě a jak třeba zvládnou po zdravotní stránce jarní alergie. Ovšem jsem rád, že nám fanoušci věří a vidí v naší hře určitý progres,“ dodal Luboš Hájek.

Podzimní statistika ve druhé lize z pohledu dorostenek FK Čáslav

Střelkyně gólů: 8 - Amálie Čudová, Eliška Panýrková, 3 - Veronika Pospíšilová, 2 - Lucie Vokounová, Iveta Ondráčková, 1 - Linda Vokounová, Natálie Levinská, Natálie Veselá, Martina Blehová, Eliška Skaláková.

Úspěšné exekutorky penaltového rozstřelu po remíze s Duklou Praha B na Julisce: Eliška Panýrková, Linda Vokounová, Iveta Ondráčková, Natálie Veselá, Kristýna Rozsypálková.

Autorky gólových přihrávek: 7 - Linda Vokounová, 4 - Iveta Ondráčková, 3 - Eliška Panýrková, Amálie Čudová, 1 - Natálie Levinská, Veronika Pospíšilová, Petra Havránková.

Držitelky žlutých karet: 2 - Kristýna Rozsypálková, Kristýna Bělohlávková, 1 - Karolína Rozsypálková.