Projekt, který pilotně v České republice odstartoval v září roku 2021, má za cíl podpořit ženský fotbal a jeho členskou základnu.

Pohybové hry s pohádkovými příběhy

Od startu projektu se jej zúčastnily již stovky malých dívek, které si ve více než 20 centrech po celé ČR mohly vyzkoušet nejen fotbalové, ale hlavně pohybové aktivity, které byly spojené s pohádkovými příběhy Walta Disneyho.

Pozvánka na projekt projektu UEFA Playmakers Disney v Čáslavi.Pozvánka na projekt projektu UEFA Playmakers Disney v Čáslavi.Zdroj: se svolením FK Čáslav

Projekt UEFA Playmakers je zaměřen na rozvoj základních pohybových schopností, životních a fotbalových dovedností. Je navržen trenéry, kteří upřednostňují potřeby dívek. Program motivuje dívky, aby si fotbal zvolily jako aktivitu pro život.

FK Čáslav jedním z center

V České republice vznikne i na jaře více než dvacet UEFA Playmakers center ať už pokračujících či nově vzniklých. Některé jsou ve fotbalových klubech, jiné v mateřských či základních školách či domovech dětí a mládeže.

Zdroj: Youtube

Trenéři jsou speciálně proškoleni pro tento program a práci v dívčím kolektivu, jeden trenér bude mít na starosti deset dívek, v každém Playmakers centru bude alespoň jedna trenérka. Důležitá je také návaznost pro dívky po absolvování programu – v okolí každého Playmakers centra je fotbalový klub, který zajistí dívkám pokračování v tréninku.

Pohádka Ledové království

Klíčové je propojení s příběhy Disney. Tréninkový program je členěn do deseti týdenních cyklů, každý cyklus doprovází jeden ze známých příběhů Disney. Jednotlivé aktivity jsou přizpůsobeny charakterům postav z Disneyho příběhů. Na jaře se děti mohou těšit na příběhy z oblíbené pohádky Ledové království.

Přihláška na projekt projektu UEFA Playmakers Disney v Čáslavi.Přihláška na projekt projektu UEFA Playmakers Disney v Čáslavi.Zdroj: se svolením FAČR

Chcete svou dceru přihlásit do projektu UEFA Playmakers? Není nic jednoduššího než vyplnit formulář ZDE. Další informace k projektu podá za FK Čáslav trenérka Markéta Vocílková na telefonním čísle 734 586 815.

Dívčí výběr Okresního fotbalového svazu Kutná Hora na turnaji v Poděbradech.
Okresní dívčí výběr si v lázeňském městě vybojoval postup do krajského finále

FK Čáslav