Zaslouženou chvíli slávy si užila a pamětní trofeje převzala také trojice dorostenek, které bez udání pořadí nominoval trenér Luboš Hájek. Ten je charakterizoval takto:

Iveta Ondráčková je pro svou stálost formy dlouhodobou oporou týmu, která má už delší dobu skoro stoprocentní docházku na tréninky i zápasy. Její největší devízou je výborné čtení hry a vyniká také kvalitními průnikovými přihrávkami. Na podzim se ve druhé lize gólově ujaly čtyři, k nimi přidala i dvě branky.

Eliška Panýrková raději útočí, než brání, ale je to ku prospěchu týmu. I díky tomu, že velmi dobře ovládá míč, vstřelila na podzim ve druhé dorostenecké lize osm branek a připsala si tři gólové asistence. Fotbal má hodně ráda a před každým zápasem se snaží spoluhráčky v kabině nabudit správnou muzikou.

Linda Vokounová je poctivý dříč, což vypozorovaly i její spoluhráčky a jednoznačně ji před sezonou zvolily kapitánkou týmu. Ten ve druhé dorostenecké lize těží z jejích ofenzivních výpadů po pravé lajně, vždyť na podzim zaznamenala sedm gólových přihrávek a vstřelila i jednu branku.

„Za celý rok 2023 by se z různých důvodů slušelo ocenit holek mnohem více. Vybraným hráčkám samozřejmě ještě jednou gratuluji, zasloužily si to, ale zároveň bych chtěl zdůraznit, že pro mě je ve fotbale dobře fungující kolektiv a týmový duch v kabině i na hřišti mnohem víc než úspěch jednotlivce,“ poznamenal trenér čáslavských dorostenek Luboš Hájek.