Do kurzu se registrovalo téměř třicet lidí z města a okolních obcí v různých fázích podnikání, od začátečníků po zkušenější. V malé skupině pod vedením podnikatelky Marie Krátké hledali cesty k vybudování projektů a nápadů pomocí konceptu takzvaného štíhlého přístupu v podnikání. Do budoucna tak získali široce uplatnitelné know-how, jak postupně projekt rozvíjet k úspěšné realizaci, a obohatili se o nové inspirující pohledy.

„Nevěděla jsem jak na to, jak svůj nápad uchopit. Kdyby nebylo kurzu, svůj sen bych si netroufla realizovat. Příjemné prostředí, zajímavé sdílení, inspirující diskuse a pozitivní přístup mě v mém nápadu vybudovat kavárnu nakopl. Pomohly mi příklady z praxe a naučila jsem se, jak svůj projekt prezentovat,” shrnula účastnice kurzu Katka.

Z Férové snídaně v parku před Základní školou T. G. Masaryka v Kutné Hoře.
Férový piknik v parku před kutnohorskou základní školou podpořil pěstitele

Nabídka zapojit se do navazujícího Klubu podnikavců není jen pro absolventy, ale i pro veřejnost. Je pro všechny, kteří mají chuť a odhodlání budovat efektivní a funkční podnikání. Na setkáních, která probíhají jednou měsíčně, budou mít možnost pracovat na svých podnikatelských projektech v Čáslavi bez nutnosti dojíždět za cenným know-how daleko.

Součástí jsou diskuze projektů členů, jsou zváni hosté a experti na různá podnikatelská témata. Členové čáslavského Klubu podnikavců získávají postupně kontakty na další podnikatele po celé republice, mentory a odborníky z inovačních center a podnikatelských inkubátorů.

Ze setkání středoškoláků s názvem 30 pod 30 live v Knihovně Kutná Hora.
Youtuber Kovy a mistr v joju Vashek přijeli inspirovat kutnohorské studenty

Klubová setkání si lze vyzkoušet a nezávazně se připojit na nejbližší Sraz podnikavců, který se koná 25. května v Městském muzeu a knihovně na náměstí Jana Žižky z Trocnova v Čáslavi. Díky oficiální záštitě a podpoře města mají zájemci první návštěvu klubového setkání zcela zdarma.

Míša a její manžel jsou absolventy kurzu a zároveň se spolu účastní i Klubu podnikavců. „Oba podnikáme už delší dobu, ale je dobré si průběžně oživovat znalosti a nebýt v tom sami. Díky pravidelným úkolům se můžeme zamyslet i nad těmi aspekty podnikání, které bychom možná upozadili, a to je dobře,” shodli se.

Lenka Pláteníková