Radnice se za doprovodu známé melodie z oblíbené pohádky S čerty nejsou žerty na krátkou chvíli proměnila v samotné peklo s kouřem a rudými okny a na balkonku radnice vystoupil čert s hrůzostrašným proslovem. Strašidelnou atmosféru pak vystřídaly nebeské fanfáry a příchod Mikuláše a jeho početné nebeské letky. Nemohli chybět samozřejmě ani hříšníci – sourozenci, o kterých bylo v knize hříchů zapsáno, že si neuklízí pokojíček a chodí na poslední chvíli do školy a maminka, která jezdí příliš rychle autem.

Na závěr programu vyslal Mikuláš své anděly, ať se vydají k branám všech čáslavských kostelů, kde hodným dětem po celý večer rozdávali dárky. „I bytosti z nebe dohání určitá vládní nařízení, která se musí poslouchat, ale věřím, že příští rok se už budou moci mezi děti na náměstí vydat všichni, tak jako obvykle," řekl sám Mikuláš. Spolek Formanova Čáslav tentokrát dělal radost nejen kulturním programem a slavnostním rozsvícením dalšího z 24 oken radnice, ale v celém historickém centru města.

Sobotní ráno na Kaňku objektivem Soni Schwarzové
OBRAZEM: Pohádkové ráno na Kaňku objektivem Soni Schwarzové

Program 24 oken adventu pokračuje až do 24. prosince. Veřejnost se tak může těšit ještě na 19 podvečerů, kdy na čáslavské radnici mohou sledovat kouzelnou hru světel a kulturní program. Celý program je možné sledovat on-line i osobně při procházkách podvečerní Čáslaví.

„Rádi děláme všem tady v Čáslavi radost, zejména v téhle složité době…a jsme moc rádi, že nám v tom pomáhá celá radnice, včetně všech zaměstnanců, bez jejichž pomoci a vstřícnosti bychom se při celém adventním programu rozhodně neobešli," poděkovala na závěr Lada Bartošová ze spolku Formanova Čáslav.