„Snažíme se, aby pro ně škola byla místem bezpečným, známým a příjemným. To, co se ve škole děje a jak o tom přemýšlíme, sdílíme s rodiči i s veřejností. I proto jsme na úterý 20. února naplánovali celoškolní kavárnu pro rodiče a příbuzné k Hejného metodě. Věříme, že akce tohoto typu přispívají k rozptýlení obav z Hejného matematiky,“ doplnila Ludmila Hrušková.

Sešlo se kolem dvaceti rodičů, kteří si společně s dětmi vyzkoušeli vyřešit několik matematických prostředí s gradací od 1. do 5. ročníku. Děti si odnesly zážitek, porozumění a radost ze sdílení toho, čemu rozumí. Zároveň se vysvětlováním matematických prostředí ještě více naučily. Rodiče viděli, jak to funguje, a na vlastní kůži si zažili, jak děti v hodinách pracují, a možná pocítili radost z matematiky a objevování.

| Video: Youtube

Metoda profesora Milana Hejného se na školách vyučuje už čtyřicet let. K výuce ji používá skoro pětina vzdělávacích zařízení. Ani v Církvici už tato metoda není žádný nováček. Pro úplně první seznámení se s ní slouží rodičům červená brožurka, která je ke stažení ZDE.