ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

Hlavním předmětem jejich zájmu je ale samozřejmě příprava distanční výuky pro žáčky. „Některé paní učitelky připravují domácí práci pro své žáky každý den, jiné připravují práci na celý týden. Děti se tak učí samostatnosti a zodpovědnosti,“ popsala ředitelka školy Ludmila Hrušková s tím, že touto formou jsou zadávány úkoly starším dětem.

Kromě tradičních úkolů jako vyplňování cvičení v pracovním sešitě se rodiče církvických dětí častěji setkávají s mnohem kreativnějšími zadáními. „Paní učitelky točí například výuková videa,“ prozradila ředitelka. V těchto videích si děti s pomocí vyučující například oživí již probíranou látku, nebo se naopak seznámí s něčím novým. Prostřednictvím videí vyučující vysvětlují třeba i to, jak řešit některé zadané úkoly. Děti si na videu ale pustí také diktát, nebo i pozdrav od třídní učitelky.

| Video: Youtube

Na procvičování anglických slovíček se pak velmi osvědčila internetová aplikace WocaBee. „Děti zde zábavnou formou procvičují anglická slovíčka, která sem zadala vyučující. Díky tomu mohou procvičovat slovní zásobu, se kterou právě pracují v učebnici. Za procvičování získávají body a soutěží s ostatními spolužáky, což děti velmi motivuje,“ uvedla jedna z vyučujících.

| Video: Youtube

Paní učitelce na matematiku se osvědčila také Škola v pyžamu, kam každý den vkládá matematické výzvy pro čtvrťáky. Děti sem vkládají svá řešení, která lze hned opravit a následující den nasdílet pro ostatní spolužáky.

| Video: Youtube

„Videa kvitují i rodiče, od nichž dostáváme pravidelně zpětnou vazbu prostřednictvím různých komunikačních kanálů,“ uvedla ředitelka. Zpětnou vazbu ale církvické učitelky dostávají také od dětí. „Děti nám často posílají, jak plní zadané úkoly, svou práci nejen fotografují, ale také točí. Tyto vzkazy nás doslova nabíjí pozitivní energií,“ prozradila.

| Video: Youtube

Marie Hlaváčková

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in