Představení se stalo historicky první akcí v rámci celorepublikového festivalu Týdny pro duševní zdraví na Kutnohorsku. Festival Týdny pro duševní zdraví se během 30 let své existence stal největší multižánrovou osvětovou kampaní o duševním zdraví a lidech s duševním onemocněním v České republice. V období od 10. září do 10. října nabízí lidem několik akcí, na kterých se nejen pobaví, ale také získají nové poznatky o duševním zdraví. Některé z nich se uskuteční i na Kutnohorsku. 

28. září se pro změnu otevřou dveře Základní školy Zruč nad Sázavou, kde proběhne představení Divadla utlačovaných s názvem „Odchodem to nekončí“. Diváci budou mít možnost ovlivnit děj a díky tomu snáze pochopit problematiku útlaku i pocity jeho obětí. 

Běh Olympijského dne.
K Běhu Olympijského dne se přidali i žáci a pedagogové z Masaryčky

Týdny pro duševní zdraví na Kutnohorsku zakončí 12. října odborné sympozium na téma „Duševní zdraví v nerovném světě“ určené pro zdravotníky, pedagogy, pedagogické pracovníky, sociální pracovníky, psychology, psychoterapeuty a další odborníky, které se uskuteční v GASKu v Kutné Hoře. Na sympoziu budou přednášet čeští i zahraniční hosté, například pracovnice v Norsku vyhlášeného dětského psychiatrického centra Østbytunet, které se specializuje na péči o dětské pacienty s nejtěžšími formami dětských psychických poruch. 

Festival Týdny pro duševní zdraví na Kutnohorsku pořádají Týmy duševního zdraví pro děti, které nově působí v ORP Kutná Hora s cílem včas podpořit duševní zdraví dětí a mládeže. Se členy týmů se veřejnost mohla potkat 19. září v rámci Edufestu v Kutné Hoře. Program je financován z fondů EHP.

Autorky: Kateřina Kmínková & Lenka Beznosková