S Ferdou se zatím život příliš nemazlil. Pravděpodobně se ho někdo zbavil v katastru města Uhlířské Janovice. Tam byl od října roku 2015 umístěn v areálu technických služeb (TS) s minimální inzercí. Po dohodě se zaměstnanci TS byl převezen k nám. Po počáteční nejistotě se Ferda pomalu rozkoukává a začíná důvěřovat lidem z jeho dalšího, doufáme již posledního přechodného bydliště.

Ferda je kříženec, patrně knírače a rotvajlera. Není to žádný drobeček, měří cca 60 centimetrů a váhově není daleko od 45 kilogramů. Charakterově se jeví jako klidný, vyrovnaný pes, nicméně jeho ostražitost vůči cizím lidem z něj činí i vhodného hlídače k rodinnému domu (nikoli autobazar apod.).

Nový majitel by měl vyznávat aktivní životní styl, čímž máme na mysli procházky s Ferdou alespoň několikrát do týdne. Po měsících strávených v kotci v TS si Ferda procházky užívá. Na ostatní psy reaguje vcelku klidně, ale při jeho konstituci nelze nic podcenit, a proto by měl nový majitel mít jistotu, že ho v případné vyhrocené situaci zvládne.

Zájemci mohou volat na telefonní číslo +420 606 908 540, nebo napsat na e-mailovou adresu: utulekkh@seznam.cz.

Romana Pallendalová