Ta se nemohla z důvodu pozitivního nálezu dostavit, což bylo pro Pepu deprimující, neboť společně vystupovali dlouhou dobu a u dueta je markantní, chybí-li jeden z nich. Hlas Ivanky zde chyběl bezesporu, zrovna tak, jako její elegance a šarm. „Víš Kájo, rozmejšlel jsem se, zda mám vůbec do Čáslavi jet, přeci jen to je deprimující, když chybí zpěvačka takového formátu, jakým Ivanka je.“ Tak jsem ho povzbudil a na konec vše dopadlo dobře.

Václav Musílek tedy v úvodu pozdravil všechny účinkující a poděkoval publiku, že přišli a svou účastí podpořili tento festival. Uvedl tedy na jeviště Josefa Oplta s doprovodem kláves, na které hrála Dita Kholová. Pepa se rozezpíval a když se přidalo i publikum, bylo vyhráno a jeho vystoupení se líbilo i proto, že ho diváci odměnili vždy velkým potleskem.

Koncert Olinky Baričičové v Golčově Jeníkově.
Koncert Olgy Baričičové potěšil všechny milovníky lidové hudby

Po něm nastoupila populární jihočeská hasičská DH Božejáci, s kapelníkem Pavlem Skalníkem a zpěváky Dagmar Šaškovou, Evou Svobodovou, Stanislavem Jůzlem a Petrem Bloudkem, který jejich vystoupení uváděl. Svého úkolu se zhostil výtečně a řekl něco o historii i současnosti kapely i jednotlivých muzikantech. Písničky byly známé a tak si mohlo i publikum zanotovat společně s kapelou.

Závěr pak patřil „domácímu“ souboru, který hýřil plejádou mladých muzikantů a tak není divu, že výběr skladeb byl přizpůsoben jejich temperamentu. Ze zdravotních důvodů chyběli kapelníkovi dva zpěváci a tak musel zaskočit na toto místo sám a zazpíval si několik písniček s Věrou Chmelařovou a Lukášem Lázňovským, který vystoupení Věnovanky uváděl.

Zvukovou kulisu a bezvadný poslech zajistili zvukaři Martin Hospodka a Pavel Kletečka z Havlíčkova Brodu. Na závěr pak vystoupil kapelník s poděkováním všem a hlavně vedení Dusíkova divadla za spolupráci, Městu Čáslav i středočeskému Kraji za podporu a já přidám také poděkování mediálním partnerům za publicitu.

Autor: Karel Novotný