„Zajímáte se o historii stavby, která přinesla jeden z nejdůležitějších zdrojů pitné vody nejen pro Prahu, ale i ostatní kraje? Určitě to nebylo jednoduché, a to hlavně pro obyvatele obcí, které se rozkládaly v místech, kde dnes najdeme jen vodu. Přijďte zavzpomínat na osudy lidí a domovů, které musely ustoupit ve prospěch nás všech,“ vyzvali veřejnost k návštěvě Vodního domu v Hulicích organizátoři setkání.

Životy, které ovlivnila stavba vodní nádrže Švihov, zmapují historické fotografie ze zaniklých obcí. Dobové snímky ze stavby hráze a úpravny vody ukáží zákulisí realizace největší zásobárny pitné vody v republice.

Venkovní i vnitřní výstava fotografií potrvá do konce května a je zaměřena na hlavně na zatopené obce, místní mlýny a tábory, ale i na stavbu hráze a úpravny vody. Úchvatně zdokumentované dění na přelomu 60. a 70. let 20. století.

close Pozvánka na přednášku Zatopené osudy a s tím spojenou výstavu archivních fotografií ve Vodním domě v Hulicích. info Zdroj: Michaela Machalová zoom_in Pozvánka na přednášku Zatopené osudy a s tím spojenou výstavu archivních fotografií ve Vodním domě v Hulicích.

Vstupné na sobotní akci je vstupným do Vodního domu. Není třeba se hlásit předem. Více informací zájemci najdou ZDE.