Závody začaly nejprve westernovou disciplínou Trail. Poté proběhl slavnostní nástup, který patří k divácky nejoblíbenějším částem celé akce. Odpoledne potom patřilo právě westernovým rychlostním disciplínám Barrel Race a Pole Bending pod hlavičkou NBHA. K vidění byli jak hobby jezdci, tak profesionálové z celé republiky a z Polska. Soutěžící předvedly skvělé výkony a boj o poháry byl opravdu těsný. Oceněni byli také nejmladší a nejstarší jezdec. 

Pro děti byl během dne připravený skákací hrad a trampolína. Návštěvníci se mohli svézt kočárem taženým koňmi a děti měly velký zájem o svezení na koni. Nechyběly prodejní stánky, kde spousta návštěvníků využila možnosti zakoupit například westernový klobouk. I přes opravdu tropické počasí dorazilo mnoho diváků, kteří pro jezdce vytvořili skvělou atmosféru a svým fanděním povzbuzovali k lepším časům. 

Letos se na Ranči Dalu koná další jezdecká akce a to ve spolupráci s organizací Rodeo Corral 7. srpna 2021 rodeo, které je součástí mimo jiné seriálu mistrovství ČR v rodeu. Jedná se už o čtvrtý ročník této oblíbené akce. Jezdci budou soutěžit v různých dobytkářských disciplínách a bude se opravdu na co dívat.

Autor: Adéla Semerádová