Každý, kdo tento kraj zná, ví, že je to neobyčejně krásné místo. Máme štěstí, že tu vyrůstali moji rodiče, já, moji sourozenci i vnoučata mých rodičů. Kořeny naší rodiny patří sem.

Táta žil velkou část života na Barochově, kde vychovával svého syna, moje mamka vyrůstala v Malešíně a byla učitelkou v Pyšelích. Obě vesničky spolu sousedí. Skoro na tři dekády se přestěhovali do Prahy, kvůli dětem a práci, ale o náš domov v Malešíně pečovali s láskou každý možný volný den.

Bylo tedy nad slunce jasné, že se tam jednou vrátí na stálo. Což se stalo před několika lety, kdy bylo třeba se starat o našeho tehdy umírajícího dědečka, tatínka mamky. Také již oba byli v důchodu, a tak se vrátili domů. 

Já a celá naše rodina děláme vše, co je v našich silách, abychom se opět mohli vrátit domů. Přátelé, sousedé, obec, ale i naprosto cizí lidé nám pomáhají a já jsem doopravdy vděčná, že sem patřím. Jménem svým, i své rodiny děkuji z celého srdce každému, kdo tu pro nás byl a kdo tu pro nás stále je. Speciálně pak Doniu, které má sbírku pod svou záštitou.

Celý náš příběh si můžete přečíst ZDE a přispět ZDE.

Kateřina Tarabová