Návštěvníci tak mají do neděle 14. ledna v podloubí v Husově ulice možnost prohlédnout si skutečně unikátní výtvarná díla, v poslední době zasutá v malířčině archívu, a zároveň i sledovat vývoj uměleckého rukopisu Bohunky Waageové.

Kutnohorská umělecká agentura a galerie ArcusGallery touto prodejní výstavou zahájila činnost v nových výstavních prostorách v kavárně Čert a Káča, kde plánuje pořádat pravidelné měsíční expozice obrazů, grafických listů, kreseb, fotografií, ale také trojrozměrných uměleckých artefaktů, ať už autorské či skupinové.

První vernisáží v nových prostorách provedla, autorku i její tvorbu představila a zvukem keramického zvonce ArcusGallery prodejní výstavu zahájila Lenka Frankovicová. O hudební zážitek se postarala kutnohorská kytaristka a zpěvačka Lucie Zhory, která pro tuto příležitost připravila minirecitál.

Při vernisáži Bohunka Waageová pokřtila bibliofilii Křížová cesta, soubor dvanácti signovaných a číslovaných barevných litografií, který vyšel v edici Miraculum Octavum Mundi. A jak je u ArcusGallery dobrým zvykem, bibliofilie se nepolévala vínem, ale zasypala ji sprška růžových plátků. Kmotrů a kmotřiček bylo několik, například keramička Jiřina Stupková, publicistka Marie Rubešovoá, akademický malíř František Leták či výtvarník Zdeněk Brandt.

Širokou nabídku výtvarných děl Bohunky Waageové si lze prohlédnout také v internetové Galerii myrro.

close Pozvánka na výstavu obrazů, grafických listů a akvarelů Bohunky Waageové v kavárně Čert a Káča v Kutné Hoře. info Zdroj: se svolením ArcusGallery zoom_in Pozvánka na výstavu obrazů, grafických listů a akvarelů Bohunky Waageové v kavárně Čert a Káča v Kutné Hoře.