Ve čtvrtek 28. prosince se kroužek lezení při Domě dětí a mládeže v Kutné Hoře vydal do Letňan navštívit Jungle sport park, mohykána mezi pražskými lezeckými stěnami. Dva tisíce metrů čtverečních lezení, více než 250 lezeckých cest obtížnosti 3 až 10+ UIAA, dvě patra pro bouldering a dětské koutky. Takhle nějak si lze představit indoor lezecký ráj.

Vánoční lekci lezení výprava rozjela na boulderovce. Děvčata se prošla v pár dětských boulderech, a protože šlo přeci jen o zahřátí, skončilo to v 5b cestách. Za odměnu následoval dětský koutek. No a pak už hurá na velkou stěnu, potrénovat nejen tělo ale i morál.

Někoho potrápila výška, někoho nedůvěra v samojistící zařízení a někdo zjistil, že lezecká vytrvalost se „nevysedí“. Ať tak, či onak, holky překonaly a posunuly nejeden ze svých limitů. Motivací bylo ledasco. Lezecký parťák, který to „dal“ až do topu, krabice s bonbosy ve vánoční cestě, koupení křečka jakožto opožděného dárku, anebo jen hromada dobrých lezců kolem.

Po čtyřech hodinách pobytu - prsty téměř prolezené, údy rozklepané a úsměvy na tvářích. Už jen zdlábnout zaslouženou pizzu a mohlo se vyrazit zpět k domovu.

A z pohledu trenéra? Více než spokojenost. Za půl roku lezení se holky popasovaly s cestami obtížnosti 5+/6-. Vědí, jak se bezpečně na stěně i pod stěnou pohybovat, a je vidět, jak je každý malý pokrok upřímně těší.