Velkou část programu strávila delegace s kolegy ze vznikajícího kutnohorského Centra podpory vzdělávání, které se RCPU v ledasčem. Centrum by mělo výhledově být pokračováním spolupráce projektů Eduzměny a MAP a pokračovat v podpoře škol.

I RCPU cílí na podporu pedagogických a odborných zaměstnancům a na propojování lidí, kteří nejsou k vzdělávání lhostejní. „Aby se necítili sami a společně ho tvořili,“ řekl Kamil Sládek z Odboru kurikula a inovací ve vzdělávání při slovenském ministerstvu školství. V neposlední řadě pak RCPU podporují růst pedagogů - lídrů. V tuto chvíli je na Slovensku 32 RCPU a další přibývají.

Slovenští zástupci přijeli do Kutné Hory již potřetí. „Cílem je oboustranná výměna zkušeností a inspirace, naše i vaše centra nasedají na světový trend,“ řekl Sládek.

Slovenská delegace navštívila Základní školu Kamenná stezka a tam sídlící Týmy duševního zdraví a také Základní školu Malešov, kde se zaměřili na unikátní celoškolní projekt 300 dní radosti. Jeho cílem je podpora zapojování dětí do života školy i vzdělávání a také prohloubení dobrých vztahů ve škole. „Věříme, že jsme se neviděli naposled,“ shrnul Sládek.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT: Škola v Červených Janovicích láká na partnerský přístup k dětem i zdravé jídlo

Základní škola a Mateřská škola Červené Janovice 5. března 2024 | Video: Michal Bílek