Po Hamletovi, který již brázdí éter vybraných českých rádií, pustila kapela v neděli 6. srpna večer do světa druhý singl s názvem Mraků se ptej. Jde o pomalou, teskně romantickou skladbu, kterou doplňuje klidný, ale důmyslný videoklip autora Radka Tupého ze studia Terk Art.

„Radek se ujal tvorby videoklipu s nadšením a profesionalitou jemu vlastní. Chtěli bychom mu moc poděkovat za to, že si vybral pro spolupráci právě Vesper a vytvořil kultivované a profesionálně zpracované dílo,“ komentoval uvedení skladby kapelník Milan Jahodář.

| Video: Youtube

„Singl Mraků se ptej nebude fanouškům Vesperu neznámý. Jeho zpracování ale určitě překvapí. A je dobrou ochutnávkou před vydáním našeho dalšího, v rámci diskografie kapely trochu netradičního, alba,“ doplnil kytarista Martin Jahodář.

Hard-popová kapela Vesper má na svém kontě šest řadových alb a deset oficiálních videoklipů. Existuje od roku 2007 a většina členů má kořeny na Kutnohorsku. Nové album Nová vlna se starým obsahem se objeví na trhu ještě do konce srpna.

Pavel Ladra