Společná výuka probíhá v kutnohorské knihovně jednou za 14 dní, každý kurz obsahuje šest vyučovacích videopřednášek.

Virtuální Univerzita třetího věku.Virtuální Univerzita třetího věku.Zdroj: Šárka JungwirthováPoslední kurz úspěšně zakončilo 15 posluchačů, a protože jeho tématem byla osobnost Jana Blažeje Santiniho-Aichla, není náhodou, že jim Osvědčení o studiu předá ve čtvrtek 1. února starosta města Lukáš Seifert přímo v Sedlci, v prostorách Římskokatolické farnosti, kde Santini působil. Posluchače pak čeká komentovaná prohlídka a také zahájení dalšího kurzu, tentokrát na téma Habsburkové bez trůnu.

„Když se Knihovna Kutná Hora stala konzultačním střediskem České zemědělské univerzity pro VU3V, rozšířily se nám výrazně možnosti celoživotního vzdělávání 50+, a to s garancí vysokoškolské úrovně. Těší nás, že se studenti vracejí, aktivně se podílejí na výběru témat. Třeba Santini navíc krásně korespondoval s jeho 300. výročím a slavnostní ukončení semestru právě v Sedlci je díky laskavému partnerství s Římskokatolickou farností Sedlec vlastně i dárkem absolventům,“ uvedla Martina Bičíková, programová pracovnice Knihovny Kutná Hora.

Z výstavy Santini a svět jeho architektury (1723 - 2023) v Národním technickém muzeu v Praze: v popředí novodobý hmotový model ideální podoby areálu cisterciáckého kláštera v Plasech, měřítko 1:180, materiál: plast (Plzeň, Západočeská galerie).
Výstava Santini a svět jeho architektury je poctou mimořádně talentovanému muži

„A ráda bych ještě zmínila, že když posluchač úspěšně absolvuje šest individuálních kurzů, čeká ho také slavnostní promoce přímo v aule České zemědělské univerzity v Praze. A šestice našich posluchačů právě v tomto semestru této mety dosáhla,“ dodala Martina Bičíková.