Halloweenský den pro děti v Kafírnictví

Halloweenský den si v úterý 31. října děti z Hruštičky z Mateřské školy U Sluníčka v Kutné Hoře užily zcela netradičně. Díky skvělému nápadu a následné realizaci maminky malé Dorinky dostali pozvání do Kafírnictví na Paackého náměstí. Tam se děti nejprve popasovaly s halloweenskými omalovánkami a potom dostaly i občerstvení v podobě horkého kakaa a perníčků.

Halloweenský den pro děti ze třídy Hruštička z Mateřské školy U Sluníčka v Kutné Hoře v Kafírnictví

Hana Mokošínová

Dýňové tvoření a lampionový průvod k Barboře

Mateřská škola Dačického v Kutné Hoře připravila na středu 25. října dýňové tvoření. Nechyběla při něm dobrá nálada a občerstvení přichystané rodiči. Následně se konala výstava dýní na zahradě mateřinky a lampionový průvod k chrámu sv. Barbory.

Dýňová dílnička a lampionový průvod pro děti i rodiče z Mateřské školy Dačického v Kutné Hoře

Milena Schwarzová

Havířský test v Českém muzeu stříbra

V šikovné havíře se v úterý 24. října proměnily děti z Mateřské školy Sedlec při návštěvě Českého muzea stříbra v Kutné Hoře. V rámci edukačního programu prolézaly úzkou štolou, svítily si kahánkem, vytěžily stříbrnou rudu a dokonce si na památku vyrazily vlastní groš.

Děti z Mateřské školy Sedlec na programu Havířský test v Českém muzeu stříbra v Kutné Hoře

Dagmar Novotná

Kreslení s ilustrátorem Adolfem Dudkem

Veselého dopoledne s ilustrátorem Adolfem Dudkem se v pondělí 23. října v kutnohorské knihovně zúčastnily děti z Mateřské školy Sedlec. Zhruba hodinku plnou úsměvů a pohody si všichni užili, u některých se dokonce objevily slzy smíchu. Ilustrátor pobavil, poučil a navodil dobrou náladu.

Děti z Mateřské školy Sedlec na setkání s ilustrátorem Adolfem Dudkem v kutnohorské knihovně

Dagmar Novotná

Dýňohraní a vystoupení na keramickém trhu

Děti ze třídy Jahůdky v Mateřské škole 17. listopadu - Sedmikráska v Kutné Hoře se ve středu 18. října pobavily při Dýňohraní, na které si na zahradu školky pozvaly i své rodiče. Už v sobotu 7. října potěšily svým vystoupením návštěvníky keramického trhu na nádvoří Vlašského dvora.

Dýňohraní třídy Jahůdky na zahradě Mateřské školy 17. listopadu - Sedmikráska v Kutné Hoře

Aneta Seifertová