Ať jde o zajištění stovek párů bot, termoprádla, termovizí či dronů a příslušenství k nim pro vojáky, zásob dřeva na zimu civilistům v Charkovské oblasti či - a to naposledy, sanitky pro odvoz raněných v Chersonské oblasti. Kde berou inspiraci a co díky projektu zažili, Römer s Krulišovou představí ve čtvrtek 21. března od 17 hodin na debatě ve Spolkovém domě v Kutné Hoře.

Zejména na sbírce na sanitku se intenzivně podíleli mnozí Kutnohořané a mohli jste se o ní dočíst i na stránkách Kutnohorského deníku. Místní se zapojili v rámci zářijové sbírky Pivo proti Putinovi na slavnosti Zažít město jinak, na adventní benefici Svařák proti Putinovi či na on-line aukcích vín a uměleckých předmětů.

A také jako hosté - či rovnou vystupující (v případě Rajtaraj s kořeny mimo jiné v Bylanech) na benefičním koncertu v německém Annabergu. Právě tento prosincový koncert přilákal pozornost řady německých i českých médií a pomohl dvojici sen o sanitce uskutečnit. Na ojetý kousek v dobrém stavu se podařilo vybrat 250 tisíc korun a v únoru ho Judith se Simonem osobně odvezli přátelům na Ukrajinu.

Informace o úspěšné akci přilákala další dárce, a tak mají základ na další sanitu, která by měla tentokrát vyjet k Bachmutu. Její koupi se Krulišová s Römerem chystají spolu se spolkem Kutnopolis podpořit benefičním koncertem německé kapely Good Time Gang, plánovaným na sobotu 18. května do Kutné Hory.

Srdečně zvou také na debatu do Spolkového domu ve čtvrtek 21. března od 17 hodin, která je doprovodným programem k výstavě Kamenné výšivky Nová Kachovky. Na novou sanitku také založili novou on-line sbírku Amb-UA-lance na Darujme.cz.