Simon Römer, Judith Krulišová a její sestra Olga už na Ukrajinu poslali několik tun humanitární pomoci pro lidi i zvířata včetně jídla, oblečení, dek, elektrospotřebičů, spacáků, hygienického materiálu, zdravotnických potřeb a dřeva. Vojákům pak zajistili dvě auta, dvě termovize, drony, desítky sad termo oblečení a stovky párů bot či generátory.

Nyní usilují o sanitku pro nemocnici v Chersonu. Válka na Ukrajině si každý den vyžádá přes 500 zraněných a sanitek je akutní nedostatek. „Ať už bude z frontové linie vozit babičku, děti nebo vojáky, je tam potřeba,“ řekla Judith Krulišová.

| Video: Youtube

Právě za tímto účelem uspořádali před pár dny koncert v německém Annabergu. Bez nároku na honorář tam vystoupila mimo jiné kapela Rajtaraj, jejíž dva členové bydlí v Bylanech u Kutné Hory. Podařilo se podařilo na sanitku vybrat příspěvky 33 tisíc korun. Obdobnou částku dále získali od dalších dárců a další obnos přibyl dražbou zážitků.

Sbírka pokračuje – aktuálně například prodejem „svařáku proti Putinovi“ v sobotu 16. prosince od 10 do 16 hodin v Zámecké ulici v Kutné Hoře – a také pokračuje on-line sbírka.

Momentálně přátelé shromáždili třetinu potřebných prostředků a získali nabídku, že pokud se podaří sanitní vůz zakoupit, věnují jim do něj dva dárci z Německa a Holandska veškeré lékařské přístroje.