V nové učebně spolku se děti naučily plést vánočku z pěti pramenů. Než se vánočky upekly, tak si děti zahrály mlynářskou hru, při které se dozvěděly něco málo z historie pekařského řemesla (od historie mletí v pravěku, přes vodní mlýny a větrné mlýny, až po mlynářské nářadí a druhy obřadního pečiva).

| Video: Youtube

Za finanční podpory města zvládly lektorky ze spolku Pod horami, který sídlí v budově Základní školy Jana Palacha v Kutné Hoře, v prosinci 16 řemeslných pekařských dílniček pro děti z mateřských a základních škol především z Kutné Hory. Zbývající volná místa byla nabídnuta i školám z přilehlého regionu.

Dvě lektorky s 319 dětmi spekly 52 kilogramů vánočkového těsta. Dokonce byla upečena jedna bezlepková vánočka, na kterou si přinesla jedna z dívek vlastní těsto, aby o společný zážitek z pečení a následného ochutnávání nepřišla. Většina vánoček se totiž snědla na místě.

close Vánoční pouták info Zdroj: Redakce zoom_in Vánoce, Vánoce přicházejí…

Vaše příspěvky můžete posílat na email vanoce@denik.cz, příspěvek doplňte prosím o vaše celé jméno a uveďte minimálně okres, odkud jste. Děkujeme!