Setkání provázelo neustálé vzpomínání, které přineslo nemalé množství příběhů a vzpomínek na turnaje jak v Kutné Hoře, tak na jiných místech České republiky. E-ligma totiž na turnaj v Kutné Hoře přijela už počtvrté.

Medailové pořadí

1. místo: E-ligma (Gymnázium Jiřího z Poděbrad, Poděbrady) ve složení: Adéla Mikulecká, Jakub Pánek, Miloš Lippert, Emma Knotnerová, Markéta Flesarová

2. místo: Dostalos Popapulis (Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora) ve složení: Petra Kadlecová, Markéta Jiroudková, Tomáš Kratochvíl, Marie Rejzková, Svatopluk Boček

3. místo: Umíme do pěti (VOŠ, SPŠ a JŠ s právem SJZ, Kutná Hora) ve složení: David Podnecký, Adam Hlína, Vojtěch Franc, Vít Novák, Tomáš Sova

Kromě vzpomínání na staré dobré časy měly týmy spoustu nervů s rozstřelovacími duely. Těch se na celém turnaji odehrálo celkem šest, což je vysoký nadprůměr. Řada soutěžících byla řádně nervózní, jedná se přeci o postup do krajského turnaje.

Zdroj: Youtube

Kuriozitou byla strategie jednoho soutěžícího z pořadatelské školy – pomocí kalkulačky počítal skalární součiny a jiné matematické operace, díky nimž dokázal zjistit, v kolika tazích svého protivníka porazí.

Soutěž pIšQworky je mistrovstvím základních a středních škol České republiky a Slovenska v piškvorkách. Letošního patnáctého ročníku se účastní 1580 týmů z téměř 600 škol. Soutěž je rozdělena na kategorii základních a středních škol.

První oficiální úrovní soutěže jsou oblastní turnaje, řada škol ale pořádá vlastní školní turnaje. Výherci z oblastních turnajů postupují do turnajů krajských, kde bojují o postup do Grandfinále na Masarykově univerzitě v Brně. Tam se o titul mezinárodního mistra v piškvorkách utkají 7. a 8. prosince.

Soutěž pořádá od roku 2008 studentský spolek Student Cyber Games. Do uplynulých čtrnácti ročníku se zapojila více než polovina všech českých středních škol a pravidelně se jí účastní tisíce studentů.

Hlavním cílem projektu pIšQworky je vzbudit v mladých lidech zdravou soutěživost a podpořit jejich sebevědomí, logické uvažování i týmového ducha. Podobnou vizi sdílejí i soutěže Prezentiáda a Tour de App, další projekty spolku SCG. Prezentiáda studenty učí prezentačním a komunikačním dovednostem a Tour de App je soutěž ve vývoji webových aplikací.

Z oslavy Erasmus Day na Základní škole T. G. Masaryka v Kutné Hoře.
Masaryčka se poprvé zapojila do celoevropských oslav programu Erasmus