Proto spolek Pod Horami připravil pro děti z mateřských a základních škol v Kutné Hoře pekařské zvykoslovné dílny. Nadýchané těsto každý den připravovaly lektorky z droždí, mléka, mouky a cukru, aby bylo co nejvláčnější a dobře se dětem tvarovalo.

Pod rukama šikovných dětí se měnilo v roztodivné uzlíky, bochánky a zvířecí tvary. Aby jidáše získaly vláčnou chuť, nechávaly je děti na plechu ještě chvíli dokynout a potíraly se směsí z rozšlehaného vejce a vody, která jim propůjčila krásný lesk.

| Video: Youtube

V průběhu čtrnácti dnů si tak mohlo na 340 dětí za podpory města vyzkoušet pekařské dovednosti v nově vybavené učebně v Základní škole Jana Palacha v Kutné Hoře. A věřte, že upečené tvary se jim doslova rozplývaly na jazyku.

Podle tradice se jidáše jedly ráno na Zelený čtvrtek a sladká snídaně měla být připomínkou Jidášovy zrady, ale také odpuštění. Předkové měli s pojídáním jidášů spojenou ještě jednu pověru. Věřili, že sladké pečivo je uchrání před nemocemi a přinese jim pevné zdraví.

Pokud je pověra pravdivá, tak lektorky a děti budou zdravé po celý rok, protože společně proměnily 45 kilogramů kynutého těsta do různých uzlíků, ptáčků a spirálek.

Pavlína Bartíková