„Poslední dny před konáním tábora někteří rodiče odhlašovali své děti, a to z důvodu koronavirové krize,“ vysvětluje skromný počet účastníků vedoucí tábora Anna Karolína Smutná s tím, že si všichni tábor nakonec ve zdraví užili.

Děti se scházely každé ráno a jejich den byl plný zajímavých objevů a pokusů. První den tábora byly pasovány na vědce a poprvé se jim otevřela vědecká laboratoř plná zkumavek, baněk, misek a dalšího laboratorního náčiní. „Úterý byl den vynálezů. Dělali jsme vlastní katapult, knoflík z mléka, bludiště, po kterém jsme vodili svorku s pomocí magnetu. Vyráběli jsme také sliz,“ popsala Smutná.

Středa pak patřila celodennímu výletu. „O zábavu se postarali dobrovolní hasiči z Nových Dvorů, za což bych jim ráda touto cestou ještě jednou poděkovala. Jejich program byl perfektní,“ vzkázala Smutná.

Děti vyráběly umělé srdce

Ve čtvrtek byl den lidského těla. „Zjišťovali jsme, jak naše tělo funguje, kde máme jaké orgány. Vytvořili jsme pomocí kádinky, brček a balónku umělé srdce, na kterém jsme si ukázali, jak pumpuje krev,“ uvedla jako příklad vedoucí tábora. A poslední den patřil hmyzu. Děti vyráběly domečky pro hmyz, hrály si na včeličky a sbíraly pyl a nakonec vytvořily velikou plástev z obrázků, přání a zážitků

Další turnus tábora se uskuteční v srpnu, konkrétně od 10. do 14. srpna. „O tento termín je prozatím větší zájem, přihlášených je již 18 dětí a já věřím, že tento počet není konečný,“ uzavřela Smutná a dodala, že maximální kapacita je 25 účastníků.

Veselá věda není v Církvici žádnou novinkou, v průběhu školního roku je na místní základní škole vedený pravidelně kroužek, jehož se mají možnost zúčastňovat děti nejen místní, ale i přespolní.