Sobotní utkání bylo po celou dobu vyrovnané, žádný z týmů si nedokázal vytvořit výraznější náskok. Po čtyřhrách byl stav nerozhodný 1:1. Ve dvouhrách byli po většinu utkání ve vedení domácí hráči Sadské. Až na samotném konci zápasu se dokázal Malín dostat do vedení 9:8 a Jiří Kárník mohl vybojovat vítězství. Po vyrovnaném průběhu těsně prohrál v rozhodujícím 5. setu 11:9 a družstva se tak rozešla smírně.

Největší zásluhu na výsledku měl malínský Tomáš Vraštil, kterým s přehledem zvítězil ve všech svých dvouhrách a zařídil tak pro svůj tým 4 body.

Nedělní odveta slibovala tuhý boj. Obě družstva nastoupila v totožné sestavě jako předchozí den. Hráči se dobře znali a rozhodnout mohli jen aktuální schopnosti a sportovní štěstí.

Začátek zápasu byl pro malínské hráče a fanoušky přímo hororový. Obě čtyřhry skončily ve prospěch Sadské. Když následně prohráli své úvodní dvouhry Tereza Čížová i Filip Dusil, vypadalo to s malínským snem o divizi velmi bledě. Sadská v průběhu základní části prohrála pouze jednou a do finále nastoupila v nejsilnější možné sestavě.

Jiří Suchánek při sportu
K ruce si váže pálku a vozí medaile. Stolní tenista s handicapem vděčí své ženě

Obrat z říše snů nastartoval Radek Štus. V pětisetové bitvě udolal Martina Berana, poslední set rozhodl až v koncovce 15:13. Tím vlil čerstvou krev do žil hráčům i fanouškům a začal tak šňůru 8 vítězných dvouher pro Malín.

V této sérii Tomáš Vraštil plnil roli lídra a bez větších problémů soupeře porážel. Největší problém měl s Adamem Šimkem, ale v pátém setu nenechal nic náhodě a s přehledem zvítězil. Výborně hrající Štus porazil postupně Šimka a Ondřeje Žežuleho a stejně jednoznačně si s Žežulem poradil i Dusil.

Při zápase Čížové se Stejskalem se už zdálo, že malínský trhák skončí a skóre se srovná. Domácí hráčka dokázala otočit nepříznivý vývoj utkání, kdy prohrávala 0:2 na sety s papírově silnějším hráčem a vítězstvím 3:2 přiblížila Malín o další kousek k vysněnému cíli.

Na prohru Čížové s Beranem odpověděl Dusil, který si poradil se Stejskalem, a do poslední série dvouher šli domácí za nečekaného stavu 9:5.

Ze slavnostního ocenění nejlepších sportovců z čáslavských oddílů za rok 2023 v obřadní síni na radnici.
Dělají dobré jméno klubu i městu. V Čáslavi vyhlásili nejlepší sportovce roku

Ve chvíli, kdy jistě hrající Vraštil nastupoval k zápasu s Žežulem, téměř nikdo z domácích fanoušků nepochyboval o malínském vítězství. Po vyhraném prvním setu byla divize na dosah ruky. K překvapení všech obranář Žežule kompletně změnil svůj styl hry, začal bezchybně útočit a Vraštil nedokázal na soupeře najít recept. Po výsledku 1:3 v neprospěch domácího hráče byl stav zápasu 9:6.

V následující dvouhře prohrála Čížová 3:1 se Šimkem, když smolně prohrála tři koncovky setů v řadě. Rozhodnout mohl Dusil proti Beranovi. Po špatném vstupu do zápasu, kdy prohrával 2:0 na sety, zvládl další průběh skvěle po taktické i herní stránce a vynutil si pátý set. V něm vedl už 6:0 a 10:7 a fanoušci už se chystali jít gratulovat domácímu borci. Soupeři v několika momentech pomohla síťka ke snížení ztráty a v některých chvílích scházela Dusilovi větší rozvaha. Rozhodující set prohrál 12:10 a za celkového stavu 9:8 nastupovali proti sobě k rozhodující dvouhře Štus se Stejskalem.

Do zápasu lépe vstoupil Stejskal, když první set získal poměrem 11:9. Od té chvíle ve výborné formě hrající Štus nepřipustil žádné větší drama. Domácí fanoušci ho hnali k vysněnému cíli a bouřlivá atmosféra Stejskalovi viditelně vadila. Vítězstvím 3:1 tak Štus vrátil po 17 letech divizní stolní tenis do Kutné Hory.

Velkou měrou přispěli k vítězství i fanoušci Malína, kteří dorazili v hojném počtu na venkovní i domácí utkání a vytvořili téměř domácí prostředí v obou zápasech.

Body Malína
Sobota: čtyřhry 1:1, Vraštil 4:0, Dusil 2:2, Štus 2:2, Čížová 0:2, Kárník 0:2
Neděle: čtyřhry 0:2, Vraštil 3:1, Dusil 2:2, Štus 4:0, Čížová 1:3