Inspirujte ostatní, pošlete na e-mail: olga.sevcikova@denik.cz váš oblíbený recept i s vaší autorskou fotkou hotového jídla nebo upečených sladkostí. Nezapomeňte připojit vaše jméno a bydliště. Recepty s fotografiemi pak zveřejníme na webových stránkách vašeho Deníku. Zapojujeme se i my, redaktoři, a ukážeme vám na webových stránkách vašeho Deníku naše oblíbené recepty.

Pro inspiraci dnes přinášíme recept kolegyně z Táborského deníku.

Zkusíte Bramborové noky se smetanovou omáčkou a špenátem podle Lenky Pospíšilové?

Bramborové noky se smetanovou omáčkou a špenátem podle Lenky Pospíšilové.Zdroj: Lenka Pospíšilová

Ingredience: Bramborové noky, olej, voda, česnek, čerstvý listový nebo mražený špenát, smetana na vaření, sůl, pepř, případně parmezán, niva, slanina

Příprava: Noky si můžeme udělat doma nebo koupit hotové a uvařit ve vodě. Na oleji osmahneme jednu nakrájenou cibuli (kdo se neobejde bez masa, lze v tomto bodě přidat na kostičky pokrájenou slaninu a osmažit ji do základu). Přidáme čerstvý listový či mražený špenát a podusíme asi ve dvou deci vody. Potom zalijeme smetanou a zavaříme, aby se omáčka zahustila. Můžeme lehce osolit a opepřit, ale celý recept stačí dochutit na závěr stroužkem česneku či strouhanou nivou a parmezánem.

Ilustrační foto.
ANKETA: Co bude první věc, kterou uděláte, až karanténa skončí?
Superúplněk
Podívejte se: Čtenáři Deníku fotili superúplněk