Před naplněným sálem Hotelu Zruč ve středu 15. února bavil mladý cestovatel diváky vtipným líčením neobyčejných zážitků ze svých několika pěších poutí a dalších cest světem. První tři jeho poutě vedly po historických stezkách do Santiaga, Říma, ale i přes Turecko do Jeruzaléma. Někdy použil i jiné způsoby dopravy: na kole svého otce dojel k Baltskému moři, i přes Gruzii jel částečně na kole, někdy cestoval autostopem a po Česku svým osobním vozem.

V Nepálu a Číně se potýkal s nepřekonatelnou jazykovou bariérou, neznalostí místních tradic a zvyklostí, na něž v odlehlém asijském venkově narážel. Besedu doplnila četba z poslední knihy Prázdniny po Česku, a tak závěrečné otázky moderátora směřovaly k zajímavým rysům české povahy a příhodám, které Ladislav Zibura v naší zemi zažíval se svým atypickým osobním vozem Nissanem Cube s příznačně ziburovskou espézetkou: „PROMIŇTE“.

Další z cyklu pořadů Křeslo pro Hosta ve Zruči nad Sázavou se uskuteční ve středu 29. března v 18.30 hodin na Hotelu Zruč. Vystoupí houslový virtuos Jaroslav Svěcený.