„Zahájení festivalu jsme časově naplánovali trochu ikonicky a záměrně od času za pět minut dvanáct pro návštěvníky, kteří ještě u nás ještě nikdy nebyli. Aby bylo zřejmé, že se jedná skutečně o poslední možnost zažít zelenou louku na vlastní kůži,“ řekl organizátor Pavel Mojžíš. „A druhým důvodem bylo i to, že se nám letos přihlásilo skutečně hodně vystupujících, v minulých ročnících jsme začínali odpoledne. Tento rok jsme některé žádosti o vystoupení museli s díky odmítnout,“ dodal.

Z výstavy Jeden v rámci festivalu Dvorky v Čáslavi: Kristus na oslíku, dílo sochaře Jiřího Kobra, v evangelickém kostele.
Trojjediná výstava u katolíků, evangelíků a husitů doplnila festival Dvorky

Již desátý ročník Festivalu na zelené louce přinese návštěvníkům pestrý program jak na hlavním pódiu, tak mimo něj. „A i když návštěvníky nenecháme vydechnout a bude se soutěžit, zpívat, hrát, tak se budeme snažit připravit pohodový den. Též jsme zanechali koncept dobrovolného vstupného a veškerý výtěžek půjde na vylepšení bezbariérové táborové základny Zbožňov nedaleko obce Senetín,“ konstatovala organizátorka Petra Hnátová.

Moderátor Tomáš Fíla známý z televizních obrazovek i rozhlasových vln bude opět bavit všechny účastníky. Vystupující na hlavním pódiu - Jaroslav Samson Lenk, Napořád, My3.avi, Honza Křížek s kapelou, Isara, sbor AsiHlasy - budou zárukou moc fajn hudby a všechny připravené doprovodné programy jistotou bezvadné zábavy.

Pohádka Syndibád v podání divadla Studna u hasičské zbrojnice v Zehubech.
Syndibád na koberci přiletěl a na bambusovém korábu potěšil děti v Zehubech

„Našim záměrem je snaha o vytvoření pohodového místa pro malé i velké návštěvníky,“ dodala organizátorka Stanislava Hrstková. „Přípravě festivalu věnujeme každý rok několik měsíců a nejen my, ale i všichni dobrovolníci a vystupující si moc přejeme, aby všichni návštěvníci byli na Festivalu na zelené louce spokojení,“ zmínila Hrstková.

Pozvánka na poslední Festival na zelené louce v Senetíně.Pozvánka na poslední Festival na zelené louce v Senetíně.Zdroj: Cesta životem bez bariér