Celý víkend se zájemci mohou těšit na tradiční prohlídky vyzdobeným zámkem a hospodářským zázemím, procházky parkem, kde si lze udělat radost v místní kavárně, u zvoničky přání nebo adventní hrou pro děti i dospělé. Informace k ní budou v otevírací době zámku na pokladně nebo po celý advent v herním budce na parkovišti.

Druhá adventní neděle na Kačině bude patřit vánočním zvykům, tradicím a řemeslům. Na letošní vánoční akci Advent na Kačině se návštěvníci vypraví za zvyky nejen českými, ale i zahraničními. Víte, kdo nosí dárky v Itálii, jaká štědrovečerní večeře se podává v Japonsku nebo čím zdobí stromeček v Argentině?

Zdroj: Youtube

V jedinečných prostorech zámeckých sklepů a na nádvoří bude hosty navíc čekat adventní trh plný vánočních lákadel, ručních výrobků a tvořivých dílniček, kde si nejen děti mohou vlastnoručně vyrobit vánoční dárek či dekoraci a vyzkoušet světové vánoční tradice. Chybět nebudou ani oživené prohlídky vyzdobených Chotkovských interiérů, vánočně naladěný duch Rudolf se svou hraběnkou nebo zapálení druhé adventní svíčky s hudebním doprovodem.

Třetí adventní neděle se oslaví oblíbenými činnostmi hraběte Chotka. Návštěvníkům se otevře zámecký skleník se skřítkem zahradníkem a k povídání o tradičních i netradičních zimních květinách se bude podávat vánoční svařák. Celý den zakončí již tradičním rozsvěcením adventní svíčky, tentokrát třetí v pořadí.

Vánoční strom splněných přání v Centru Přístav v Kutné Hoře v roce 2022.
Vánoce v Přístavu: přání klientů nejsou nesplnitelná, radost udělá i drobnost

Po celý adventní čas mohou děti využít kačinskou pobočku Ježíškovy pošty a poslat svůj dopis s přáním nebo přinést ozdobičku vlastní výroby na vánoční stromek u dřevěného betlému. Tradiční prosincová Výstava betlémů z různých koutů Čech a Moravy bude k vidění ve vstupním rondelu zámku, kde i letos bude umístěn „obdarovávací“ vánoční strom. Dárky osamělým seniorům je možné nosit v průběhu celého adventu, předány pak budou prostřednictvím sociálních pracovníků před poslední adventní nedělí.

Poslední adventní neděle letos připadá na Štědrý den a chybět samozřejmě nemůže zapálení čtvrté adventní svíčky, a sice v 16 hodin.

Zdroj: Youtube

Vánoční otevírací dny na zámku Kačina: 2. a 3. prosince; 9. a 10. prosince; 16. a 17. prosince; 26. a 31. prosince a 2. ledna nového roku. Návštěvníkům budou k dispozici všechny zámecké okruhy a aktuální výstavy. Rozsvěcení adventních svíček se lze zúčastnit každou neděli vždy v 16 hodin.

Vánoční poutákVánoce, Vánoce přicházejí…Zdroj: Redakce