Denso se rozšiřuje nejen v oblasti automobilového průmyslu, ale také v oboru průmyslových a spotřebních výrobků tím, že uplatňuje nové technologie a dovednosti získané v automobilovém průmyslu. Zaměřuje se také na průkopnický vývoj nových výrobků, které řeší problémy související s vozidly a poskytuje tento vývoj výrobcům automobilů po celém světě.

| Video: Youtube

Vlašimští žáci měli možnost provoz ve firmě vidět zblízka a mohli si i otestovat své znalosti, které v průběhu exkurze zjistili. Nahlédli nejenom do úseků příjmu a expedice výrobků, ale i do úseku kontroly jakosti výroby a do samotné výroby. Dozvěděli se mnoho zajímavostí. Určitě už ví, co je pikování, čemu se říká labuť a kačer, a kdo mezi prvními použil QR kód.

Na závěr si v tréninkovém centru osahali vybrané komponenty, které firma vyrábí, a otestovali si i svoji manuální zručnost pomocí jednoduché aktivity. A věřte, že moc se při ní zabavili.

Poděkování patří Radce Kovářové, která žáky exkurzí provázela a velmi zajímavě jim provoz ve firmě podrobně představila.

Věra Jantošová, kariérový poradce a pedagog SOŠ a SOU Vlašim