Závody začaly slavnostním nástupem, který patří k divácky nejoblíbenějším částem celé akce. Zbytek dne potom patřil právě westernovým rychlostním disciplínám Barrel Race a Pole Bending pod hlavičkou NBHA. K vidění byli jak hobby jezdci, tak profesionálové z celé republiky a z Polska. Soutěžící předvedli skvělé výkony a boj o poháry byl opravdu těsný.

Pro děti byl během dne připravený skákací hrad a trampolína. Návštěvníci se mohli nechat stylově vyfotit ve fotokoutku, který nachystal fotograf Miroslav Lepeška. Kromě toho se mohli podívat na hasičské auto a hasičskou techniku, které zde prezentovali Hasiči Golčův Jeníkov. I přes proměnlivé počasí dorazilo mnoho diváků, kteří pro jezdce vytvořili skvělou atmosféru a svým fanděním povzbuzovali k lepším časům.

Letos se na Ranči Dalu koná další jezdecká akce a to ve spolupráci s organizací Rodeo Corral 6. srpna rodeo, které je součástí mimo jiné seriálu mistrovství ČR v rodeu. Jedná se už o pátý ročník této stále více oblíbené akce. Jezdci budou soutěžit v různých dobytkářských disciplínách a bude se opravdu na co dívat. Opět bude připravený i fotokoutek, přijďte ve westernovém stylu, nechte se vyfotit a budete mít hezkou památku na tuto akci. Kromě toho bude připravený další doprovodný program pro děti a součástí akce bude již tradiční setkání Jeep Clubu.

Autor: Adéla Semerádová