Rodák z Hradce Králové je jedním z nejvýznamnějších a nejznámějších současných českých houslistů. Jeho koncertní turné a festivalová vystoupení obdivovali posluchači v USA, v celé Evropě, Mexiku, Chile, Rusku, Maroku, Indonésii, Indii, Thajsku a řadě dalších zemí. Natočil 44 CD a DVD s díly světových a českých autorů. Zároveň je vyhledávaným soudním znalcem v oboru smyčcových hudebních nástrojů.

„K houslím mě přivedl můj děda, když mi bylo pět let, vodil mě do dílny mistra houslaře blízko hudební školy, kde jsem rád čichal laky,“ začal houslový virtuos své vyprávění. Mimo jiné zmínil, že ovládá stolní tenis a jako žák školy hrál snad při všech výročích a v mnoha zotavovnách Revolučního odborového hnutí (ROH).

| Video: Youtube

Ze studenta pražské konzervatoře a posluchače AMU se stal postupem let uznávaný houslista, který vystupoval v mnoha koncertních síních světa, v kostelích a katedrálách, ale také třeba na nádraží, v jeskyni, nebo dokonce na vrcholu 65 metrů vysoké Sluneční pyramidě v mexickém Teotihuacánu.

Ve druhé části Jaroslav Svěcený přednesl několik hudebních ukázek a názorně předvedl a vysvětlil, v čem tkví dokonalost starých nástrojů. Řeč se stočila také k nedávno překonané těžké nemoci a houslím jakožto velmi účinného prostředku vlastní terapie. V samém závěru se zamýšlel nad tím, proč náš národ vydal tolik talentovaných skladatelů vážné hudby.

V pořadí již 29. hostem pořadu bude ve středu 26. dubna od 18.30 hodin na Hotelu Zruč Jiří Martínek, obávaný „Doktor Vševěd" z vědomostní televizní soutěže Na lovu.