Pořad v hotelu Baťov byl uveden videosnímkem jeho 22 správných odpovědí v řadě v takzvané finálové štvanici a pak už na znělku z pořadu televize Nova obávaný „lovec“ vkráčel do sálu, kde na něj netrpělivě čekalo přes 250 diváků ze Zruče i širokého okolí.

Záměrem moderátora pořadu bylo představit hosta nejen jako obávaného „lovce" s neuvěřitelnou šíří encyklopedických znalostí, ale také jako odborného pracovníka Historického ústavu Akademie věd ČR a vysokoškolského pedagoga zabývajícího se historií, geografií a dějinami cestování, a autora třiceti odborných knih, včetně školních učebnic.

Otázky se dotýkaly jeho vzrůstající popularity a toho, jak si snáší, mířily k jeho školním létům a oblíbeným předmětům, k nimž určitě nepatřila výtvarná výchova. Jiří Martínek mluvil o svých zálibách, mezi něž patří hlavně cestování. Chtěl by jednou vidět egyptské pyramidy, jordánskou Petru, Austrálii nebo ostrov sv. Lucie.

Ve druhé polovině pořadu Doktor Vševěd podrobně poodhalil zákulisí soutěže Na lovu, promluvil o skvělém vztahu se svými kolegy - lovci i s moderátorem Ondřejem Sokolem, o výběru soutěžících a jejich výkonech a odpověděl na řadu diváckých dotazů.