Dojemné bylo setkání s rodinou Benčatových. Jana Benčatová (tehdy Janulka Matoušková, jak ji Michael Kocáb důvěrně jako kamarádku oslovoval) si s ním v dětství hrála, vozila ho v kočárku a do pořadu přinesla několik dobových černobílých fotografií.

Michael Kocáb v pořadu strávil přes tři hodiny povídáním o svém dětství, o působení v kultovní skupině Pražský výběr a práci na dalších hudebních projektech. Po přestávce se beseda přenesla k událostem spojeným s Listopadem 1989 a úspěšným odsunem sovětských vojsk z naší republiky.

Michael Kocáb své vyprávění doplnil několika parádními historkami ze zákulisí našich novodobých dějin (jak se Olga Havlová chtěla dát rozvést, když ji Michael Kocáb oznamoval, že chce, aby se její muž stal prezidentem, jak se Dubček ztratil v Kremlu v roce 1990, jak Michael Kocáb políbil královnu Alžbětu II. přes přísný zákaz protokolu nebo jak sovětský generál Eduard Vorobjov nadšeně v samém závěru odsunu sovětských vojsk z ČSR rozdával fotky a autogramy na koncertu Paula Simona v Praze).

Zazněly i ukázky z knihy jeho otce Alfréda Kocába Cestou necestou (Středokluky, 2007), z nedávno vydaného politického thrilleru Michaela Kocába Vabank (Praha, 2019) a úryvky z písní Pražského výběru Pražákům, těm je tu hej, Chvastoun a Michaela Kocába Stáří a S cizí ženou v cizím pokoji.

| Video: Youtube

Další z cyklu pořadů Křeslo pro hosta se uskuteční ve středu 25. října od 18.30 hodin. Hostem bude válečná novinářka a humanitární pracovnice Petra Procházková.