„Do Zruče jezdím moc rád,“ řekl na úvod kytarista, zpěvák a skladatel, jehož hity jako „Víš“, „Proč holky pláčou“, „Kamion“, „Černý oči“, „Jak děkuje se andělům“, „Pošťák“ nebo „Nářez“ znají posluchači po celé republice. Kojan se v osmi letech naučil hrát na tahací harmoniku a později na kytaru. Po vojně dokonce vystudoval pražskou konzervatoř na trubku, ale zdravotní důvody ho přinutily tuto cestu opustit a jeho životním nástrojem se stala právě elektrická i akustická kytara.

| Video: Youtube

Keks byla až jeho třetí rocková formace, kterou založil v roce 1981, po skupinách Bellatrix a Báze. S nimi hrál nejprve písně osvědčených zahraničních kapel, jako je Deep Purple, Sweet nebo Slade, anebo skupin Katapult a Olympic. Osudové setkání s dlouholetým parťákem, hráčem na klávesy a zpěvákem Petrem Dudíkem odstartovalo dnes již 43 let trvající kariéru se skupinou Keks, jejíž název vlastně vznikl náhodou, prostým listováním ve slovníku.

| Video: Youtube

„Štěpáne, díky, nostalgické vzpomínky, to nám nikdo nevezme,“ tak zní jeden z mnoha podobných komentářů k písničkám skupiny Keks na internetových diskusích. Fanouškovská základna Keksu se stále rozšiřuje a zahrnuje tisícovky lidi několika generací. Ve Zruči se vyprávělo o mnohaletém hudebním „zápřahu“ na vesnických tancovačkách od 80. let do současnosti, o fanynkách a věrné fanouškovské základně vůbec, z níž ti nejvěrnější s nášivkami a plackami skupiny si nenechali večer se Štěpánem Kojanem ve Zruči ujít.

| Video: Youtube

Moderátor se v rozhovoru dostal k přípravám a průběhu vyprodaného koncertu v Lucerně na počest třicátého výročí vzniku kapely, k velkým koncertům s Jihočeskou filharmonií nebo ke společnému vystoupení s legendárními kapelami, jako jsou Smokie, Nazareth, Suzi Quatro nebo Alphaville. Závěrem Štěpán Kojan zahrál a zazpíval několik svých písní, hlavně na přání diváků.

Příští Křeslo pro hosta se uskuteční ve středu 29. května od 18.30 hodin na Hotelu Zruč. Hostem bude herec a moderátor Jan Kraus.

close Pozvánka na Křeslo pro hosta ve Zruči nad Sázavou s moderátorem a hercem Janem Krausem. info Zdroj: se svolením Josefa Förstera zoom_in Pozvánka na Křeslo pro hosta ve Zruči nad Sázavou s moderátorem a hercem Janem Krausem.