Na pomyslném jevišti se postupně vystřídaly mažoretky a tanečnice různých věkových kategorií z místní základní školy. Představila se i skupinka ze zručského dětského domova. Závěr programu pak patřil tanečnicím ze Základní umělecké školy Zruč nad Sázavou.

Setkání však nebylo jen o zábavě, a tak si zástupce šéfredaktora Kutnohorského deníku pozval na pódium nejdříve starostu města Martina Hujera. Úvodní rozstřel začal Luboš Hájek dotazem na starostovu prvorozenou dcerku. „Elice se daří dobře, zrovna spinká,“ odpověděl starosta s úsměvem. Následovala palba otázek, která začala u osudu hotelu Baťov a skončila polemikou, zda může město kropit ulice vodou z řeky Sázavy.

Po odlehčení nálady vystoupením místní kapely Fanda Team přišlo na řadu téma dne. Tím byla protipovodňová opatření. Ke starostovi na pódiu přibyli další dva hosté ze státního podniku Povodí Vltava, kteří právě v této oblasti působí a přiblížili návštěvníkům, co bude dál.

Kofola tekla proudem, někomu uletěl balonek a všichni měli možnost se seznámit s novinami, které přinášejí denně zprávy z regionu.