Událost se stala 26. srpna, tedy v týdnu, kdy na Folmavě odstartovaly první práce. Agresorem byl padesátiletý šofér kamionu. „Nebyl spokojený s řízením dopravy, které prováděl zaměstnanec z údržby silnice. Pachatel muže slovně a následně i fyzicky napadl. Případ šetříme jako podezření ze spáchání přestupku,“ upřesnila policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Slavnostní zahájení stavby úseku dálnice D55 Staré Město - Moravský Písek u Nedakonic.
OBRAZEM: Výstavba prvního úseku dálnice D55 u Moravského Písku byla zahájena

Adam Koloušek z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) sdělil, že podobný incident se naštěstí neopakoval. Rekonstrukce se týká 1,2 kilometru dlouhého úseku od meteohlásky Folmava až ke kruhovému objezdu před hraničním přechodem. Dělníci už povrch silnice vyfrézovali a postupně pokládají nové vrstvy.

„Upravují také krajnice a čistí příkopy. V následujících dnech se pustí do kruhového objezdu, což bude nejkomplikovanější část. Rozdělili jsme ji na čtvrtiny, abychom dopravu omezili co nejméně,“ nastínil Koloušek.

Pět až deset minut 

Už teď se však v lokalitě tvoří kolony. Během špičky motoristé čekají v průměru pět až deset minut. Aby nebyly prodlevy ještě větší, provoz řídí kyvadlově takzvaní regulovčíci. Jeden z nich má na starosti křižovatku se silnicí první třídy vedoucí z Horní Folmavy, u níž jsou benzinové pumpy. Také tady někteří šoféři vjíždějí do vozovky bez pokynů, ovšem většina je ukázněná.

Slavnostní zahájení stavby úseku dálnice D55 Staré Město - Moravský Písek u Nedakonic.
OBRAZEM: Výstavba prvního úseku dálnice D55 u Moravského Písku byla zahájena

Starosta České Kubice, pod niž spadá Folmava, Radek Gerberg uvedl, že žádné komplikace či stížnosti od obyvatel nezaznamenal. „Chceme mít opravené cesty, takže s omezeními počítáme,“ dodal.

Podle Kolouška z ŘSD by mělo být kompletně hotovo do konce roku. Projekt vyjde na 16,5 milionu Kč.