Výmysl Romana Berbra – penaltový rozstřel – v týdnu před začátkem soutěží z pravidel zmizel, zase se bude hrát spravedlivěji o každý bodík. „My mohli mít tři, kdyby se povedlo dotáhnout všechny posily. Protože tak slabá Plzeň k nám ještě nepřijela. Bohužel průtahy na některých svazech, třeba bulharském, jsou hodně velké. Jsem ale přesvědčen, že v příštím kole už budeme kompletní,“ odhodlaně hlásí předseda klubu Marek Tvrz.

Jeho tým se hlavně bránil a dobře. Vše jistil právě Jiří Novotný, jehož kouč Ben Hassen nezařadil na jeho oblíbené místo stopera, kde má silnou dvojici Rendla – Duchoň, ale na pozici štítového záložníka. Padesátník Novotný hrál úžasně a zařadil se mezi slavné hráče, kteří nastoupili v rakovnickém dresu, třeba Oldřicha Nejedlého nebo Josefa Kadrabu. „Podal neskutečný výkon,“ smekl před Novotným Marek Tvrz.

Navíc z toho byl hodně nečekaný bod, vždyť Rakovník si musel vypomoci i kluky z A třídního béčka. Kalaš, Červený, Severin nebo Mašek zaslouží absolutorium.

Fotbalová příprava: SK Rakovník (ve žlutém) přehrál SK Kladno 2:0.
Rakovník startuje doma. Posunu ho jeho projekt se zahraničím a noví trenéři?

Plzeň v sestavě s Kladeňáky Kronusem a Vrbou měla trvalý nápor, ale jen dvě velké šance. První obětavě zablokoval Rendla, druhou bravurně lapil Janda. „Je fajn, že máme aspoň bod, protože před zápasem jsme vtipkovali, že soutěž pro nás začne až druhým kolem. Bránili jsme se, ale ubránili,“ těšilo Marka Tvrze.

SK Rakovník – Viktorie Plzeň 0:0. Rozhodčí: Nehasil – Šmat, Talpáš.

SK Rakovník: Janda – Šindler, Rendla, Duchoň, Kalaš (32. Mašek) – Novotný, Hamouz - Hejda, Červený, Hradecký – Severin.

Viktoria Plzeň B: Mrózek – Gaszczyk, Vach, Pešek, Šimek, Kronus, Vrba, Žilák, Sojka, Jedlička, Fišer.