Domácí poslal do vedení kapitán Jakub Vančura v osmé minutě, když hlavou překonal hostujícího brankáře Plačka. Vedení drželi čáslavští fotbalisté až do přestávky. Deset minut po začátku druhého poločasu ale hosté vyrovnali, na centr ze strany si počkal Martin Dudla, který vyrovnal na 1:1. Žádná další branka během základní hrací doby nepadla, následovaly pokutové kopy. Zatímco domácí mužstvo proměnilo tři pokutové kopy, Nymburk proměnil čtyři, čímž si zajistil dva body do tabulky, Čáslav se musela spokojit s jedním bodem.

„O výhru jsme se připravili sami díky nemohoucnosti v zakončení. Během prvního poločasu jsme soupeře drželi v tlaku, měli jsme minimálně pět jasných příležitostí ke vstřelení branky, které jsme neproměnili. Branku jsme dali, když Petrů našel centrem Vančura, který si se situací dokázal poradit. Během první půle jsme diktovali tempo hry, další branky jsme ale nepřidali. Začátek druhého dějství patřil hostům, kteří vyrovnali po pěkné akci a centu ze strany hřiště. Znervózněli jsme a zbytečně jsme chybovali, přesto jsme si vytvořili další dobré šance, chybělo nám ale štěstí. Kopali jsme třiadvacet rohových kopů, ale branka prostě nepadla. Hosté proměnili všechny pokutové kopy, celkově jsem zklamaný z penaltové prohry, utkání nám ukázalo, že nemáme zkušenosti, abychom udrželi jednobrankové vedení,“ zhodnotil utkání čáslavský trenér Jakub Svoboda.

Jedenácté kolo čeká čáslavské fotbalisty v sobotu 19. října na venkovním hřišti v Horkách nad Jizerou, výkop je v 15:30. Půjde o přímý souboj v tabulce, Čáslav s patnácti drží šesté místo tabulky, Horky se stejným počtem bodů jsou o příčku níže kvůli horšímu skóre. Stejný počet bodů mají také osmý Letohrad a devátý Trutnov.

Čáslav – Nymburk 1:2 na penalty (8. Vančura – 55. T. Dudla)

Čáslav: Hartych – Para (77. Jelínek), Mráz, Richard, Hannich – Petrů (77. Trekoval), Čuchal – Strnad (65. Mach), Vančura, Kořínek – Ronovský. Trenér Jakub Svoboda.

Nymburk: Plaček – Vyskočil, Koubský, Lukeš, T. Dudla (85. Vaníček), Škarecký, Hobík (19. Korec), Novotný, Podzimek (74. Zörkler), Bohdan, M. Dudla. Trenér Jan Buryán.