„Měli jsme strašný vstup do utkání, během deseti minut šel soupeř třikrát do velké šance, naštěstí pro nás z toho byla jen jedna branka. Domácí se pro šance ani příliš nenadřeli, překopávali hráče na naší pravé straně a z toho šli sami na bránu. První branku nám soupeř vstřelil z odkopu Richarda, krátce potom se balon ocitl na naší polovině, domácí využili špatného postavení v obraně a kolmou přihrávkou vyslali Gidiona do šance, kterou proměnil. Z inkasované branky jsme se nesložili, a po hezké akci přihrál Kořínek Ronovskému, který vyrovnal na 1:1. Ke konci prvního poločasu jsme přišli o míč ve středu hřiště, následoval protiútok Benátek, na jehož konci se náš obránce nechal lehce obejít, a Gidion nám dal druhou branku. První půle byl z naší strany nepovedená, stav utkání mohl být vyšší,“ zhodnotil první poločas trenér čáslavských fotbalistů Jakub Svoboda.

„Začátkem druhého poločasu jsme hrozili více než soupeř. Domácí o sobě dali vědět z protiútoků. Měli jsme čtyři dobré příležitosti ke vstřelení branky, také jsme zahrávali hodně rohových kopů, ale branku se nám vstřelit nepodařilo. Dobré příležitosti měl Vančura, poprvé mířil vedle, podruhé zachytal brankář Benátek. Ani šance Krále a Kamila Petrů neskončily podle našich představ. Ve druhém poločase jsme mohli alespoň vyrovnat, to se ale nestalo. Domácí vyhráli zaslouženě, nemůžu hráče pochválit, když hráli dobře jen jeden poločas ze dvou. Za první poločas není možné myslet na body,“ doplnil Jakub Svoboda své hodnocení.

Další divizní utkání odehrají čáslavští fotbalisté v neděli 1. září na domácím trávníku, soupeřem jim bude mužstvo Dvora Králové nad Labem. Výkop utkání je naplánovaný na 17:00.

Benátky – Čáslav 2:1 (6., 37. Gidion – 29. Ronovský)

Benátky: Straka – Sudek, Glöckner, Kysela, Gidion (84. Košek), Boček, Zabilanský (59. Borkovec), Borovička, Šimek, Macek (90. Chaloupka), Hrdina (91. Mižič). Trenér Jindřich Tichal.

Čáslav: Hartych – Kurka (46. Para), Richard, Mráz, Hannich – Petrů, Mach (64. Král) – Strnad, Vančura, Kořínek – Ronovský (81. Vajgl). Trenér Jakub Svoboda.