„Do utkání jsme vstoupili poměrně podařeně, když se už v první minutě do šance dostal Jícha, který ale svou příležitost neproměnil. V páté minutě jsme po odvráceném rohu podnikli protiútok, ze kterého se k úspěšnému zakončení dostal Jakub Vančura, který vstřelil první branku utkání. Bohužel pro nás nám vedení vydrželo nějakých deset minut, pak vzali otěže zápasu do rukou domácí, kteří byli do konce prvního poločasu lepším mužstvem. Ve čtrnácté minutě přišlo vyrovnání, když si na centr naskočil hráč z druhé vlny, který se z malého vápna nemýlil. Slabší chvilku si potom vybral brankář Michal Kubát, kterému vypadl centr z rukou přímo na nohy soupeře, který zakončoval do prázdné brány. Kromě prvních deseti minut jsme v prvním poločase byli horší. Do druhého poločasu jsme prostřídali a změnili jsme rozestavení. To se nám vyplatilo, protože jsme byli lepším týmem, dobře jsme kombinovali, více jsme hrozili. Po standardce jsme vyrovnali díky hlavičce Jíchy. V tu dobu jsem věřil, že zápas dokážeme otočit, protože jsme měli ještě další šance. Jícha trefil tyč a Hannich v samostatném úniku bohužel netrefil bránu, tam jsme mohli utkání získat na svou stranu, bohužel se to nepodařilo. Soupeř nás za to potrestal, z rohového kopu se prosadil úplně volný hráč, na to jsme nedokázali zareagovat. První poločas byl od nás špatný, ve druhém poločase už jsme hráli dobře, na body to ale tentokrát nestačilo. Je to pro nás druhá prohra po dlouhé době, my jsme neproměnili šance, které jsme si vytvořili. Nebylo by to tak, že bychom na body neměli, je to pro nás možná i trochu krutý výsledek. Soupeř využil naše individuální chyby, ale systémově jsme nebyli horším mužstvem, škoda prvního poločasu,“ zhodnotil utkání čáslavský trenér Radim Truksa.

V příštím zápase narazí Čáslavští na Kolín. Utkání se odehraje v neděli 11. listopadu v Kolíně od 14:00. (sec)

Benátky nad Jizerou – Čáslav 3:2

Branky: 14. Mižič, 27. Kocourek, 88. Gidion – 5. Vančura, 66. Jícha.
Benátky n. J.: Straka – Sudek, Glöckner, Horák (66. Procházka), Kysela, Šimeček, Kocourek (78. Mbah), Boček, Mižič (86. Košek), Borovička, Dohnalík (86. Gidion). Trenér Lukáš Jarolím.
Čáslav: Kubát – Skokan, Vebr (46. Kopp), Mráz, Kunášek (89. Růžička) – Mlynka (87. Strnad), Petrů, Vančura, Vocel (25. Kořínek), Hannich – Jícha. Trenér Radim Truksa.