Branku domácích v prvním poločase obstaral ve čtyřiačtyřicáté minutě Vančura, ve druhém poločase za Čáslav dávali branky Petrů v pětašedesáté minutě, a v osmasedmdesáté a osmaosmdesáté minutě mířil přesně Váňa.

„V průběhu první části utkání jsme často drželi balon, ale příliš se nám nedařilo dostat do dobré obrany soupeře. Naopak jsme prohrávali, když jsme inkasovali branku po zbytečné ztrátě, ale naštěstí se nám podařilo v závěru poločasu vyrovnat, když Vančura využil nepovedeného odkopu hostů. Ačkoliv jsme víceméně kontrolovali hru, nebyl jsem spokojený s výkonem středních záložníků, kde jsme ztráceli balony,“ řekl k prvnímu poločasu trenér čáslavských fotbalistů Jakub Svoboda.

„Krátce po začátku druhého poločasu zahrávali hosté pokutový kop, když jsme udělali zbytečnou chybu po autovém vhazování soupeře, hosté tak šli do vedení. Po rohovém kopu jsme ale dokázali opět vyrovnat, když se na malém vápně zorientoval Kamil Petrů, další dvě branky padly po hezkých a přímočarých akcích, které obě zakončil Štěpán Váňa. I přes výhru nejsem příliš spokojený s naší hrou, opakujeme stejné školácké chyby, takhle nemůžeme hrát mistrovské zápasy,“ doplnil čáslavský trenér své hodnocení.

Čáslavští fotbalisté mají dále na programu utkání s Kutnou Horou v sobotu 8. února, utkání se odehraje na kutnohorské umělé trávě od 10:00. Zajímavý zápas sehrají svěřenci Jakuba Svobody o týden později, v sobotu 15. února na domácí umělé trávě přivítají mužstvo Příbrami, utkání začne ve 14:00.

Čáslav – Heřmanův Městec 4:2 (1:1)

Branky Čáslavi: Vančura, Petrů, Váňa 2.