Čáslav – Benátky 2:1

Prvního vážnějšího momentu ohrožení branky se početná divácká kulisa dočkala po čtvrthodině hry. Do vápna se prodral Konyvka, jeho pokus brankář Jíra vyškrábl, míč doputoval až k Petrů, který v nadějné pozici zamířil těsně mimo tři tyče. O deset minut později se skóre již měnilo. Ke smůle domácích se z vedoucí branky radovali hosté. Kopa napřáhl z hranice šestnáctky, gólman Vyhnánek jeho střelu jen vyrazil před sebe, na což zareagoval pouze dobíhající Macek a pohodlně otevřel brankový účet zápasu.

Domácí kontrovali ve 33. minutě. Konyvka našlápl s míčem, elegantně prošel mezi třemi hráči soupeře až do pokutového území, kde před vybíhajícím gólmanem Jírou přihrál pod sebe Ronovskému, který již mířil do odkryté branky. V závěru poločasu mohlo být na domácí straně ještě veseleji. Na pravé straně se uvolnil Vilím, centroval do vápna, kde Hannich ve vyložené pozici hlavou netrefil odkrytou bránu.

Vyrovnané a bojovné utkání pokračovalo i ve druhém poločase. Rozhodující moment nastal v 57. minutě. Rohový kop Vančury vyboxoval Straka, v následném závaru se nejlépe zorientoval stoper Mráz a pohotovou ranou poslal Čáslav do vedení. Hosté ve snaze o vyrovnání vyprodukovali dvě nebezpečné střely, se kterými si ale brankář Vyhnánek poradil. Domácí naopak hrozili z rychlých protiútoků. Ani jednou se však do vážnějšího zakončení neprodrali. Největší šanci na srovnání skóre si hosté vypracovali až v nastaveném čase, kdy Mbah dostal míč před branku ke Slichovi, jehož pokus zblokoval jeden z domácích obránců přímo do rukou brankáře Vyhnánka. O pár chvil později mohli domácí začít slavit zisk tří bodů.

Fotbalový okresní přebor: TJ Sokol Malín - SK 1933 ČUS Nové Dvory 2:0 (0:0).
Kutnohorsko: Okresní fotbalové výsledky

„Po obratu ve skóre jsme dokázali získat nesmírně cenné tři body. Za to je kluky potřeba pochválit,“ uvedl trenér Čáslavi Jakub Svoboda a navázal: „Odehráli jsme poměrně slušný zápas. Až na jednu nedohranou situaci, kdy jsme inkasovali branku, jsme po celý zápas hráli koncentrovaně a trpělivě. Hosté v prvním poločase vycházeli ze zajištěné obrany, hráli jsme do zhuštěného bloku. I tak jsme dokázali vstřelit krásnou branku po průniku Konyvky a další dvě šance jsme nedali,“ rekapituloval trenér Čáslavi.

„Ve druhém poločase jsme si pomohli důrazem po standardní situaci a následně jsme se soustředili na kontrolu vypracovaného vedení. To se nám nakonec podařilo a jsme za to samozřejmě rádi. Po prohře v úvodním kole s Hlinskem jsme dokázali dvěma vítěznými zápasy nahradit ztracené body, což je velká vzpruha pro sebevědomí hráčů,“ uzavřel Jakub Svoboda.

Branky: 33. Ronovský, 57. Mráz - 25. Macek. Poločas: 1:1.

Čáslav: Vyhnánek – Konyvka, Mráz, Petrů, Slavík – Vančura (86. Bašek), Schovanec – Vilím (60. Strnad), Čuchal, Hannich (80. Chábera) – Ronovský. 

Benátky: Jíra (45+2. Straka) – Zabilanský, Glöckner (76. Košek), Kopa, Slicho – Mbah, Šimeček (65. Boček), Mansfeld, Vobořil, Šimek (65. Komma) – M. Macek. 


Načítám tabulku …