„Přírodní trávník byl zmrzlý, takže jsme šli hrát na umělou trávu. Hráli jsme na menším hřišti, bylo to hodně o soubojích. Měli jsme dobrý vstup do utkání, nejdříve se dokázal prosadit Jícha z Dorážky. Zanedlouho přidal další branku Jakub Vančura z trestného kopu. Potom jsme se ze hřiště ale vytratili. Měli jsme jednu velkou příležitost, ale Tomáš Kopp ji bohužel neproměnil. Jednu z našich chyb využil soupeř a snížil na 2:1," začal hodnocení utkání čáslavský trenér Radim Truksa.

„Druhý poločas začal šancí Koppa, ten ale ze samostatného průniku branku nevstřelil. Kdybychom tuto šanci proměnili, asi bychom zápas dohrávali ve větším klidu. Na druhé straně hrozili hosté hlavně ze standardních situací, okolo sedmdesáté minuty měli možnost vyrovnat z pokutového kopu po ruce Kunáška ve vápně. Tu ale nedali a pak jsme to i díky zákroku Michala Kubáta dohráli. Máme tři body, takže jsme spokojení,“ řekl Radim Truksa.

Čáslav uzavřela divizní podzim na výborném druhém místě, když má stejně jako první Mšeno 31 bodů, ale má horší skóre. Předstihla tak nedaleký Kolín, který je s 21 body na dvanáctém místě. Na posledním šestnáctém místě tabulky se nachází Turnov, který má deset bodů.

Vysoko v tabulce nejlepších střelců je také čáslavský Jan Jícha, který zaznamenal jedenáct branek a náleží mu tak třetí místo za Matějkou z Trutnova a Synkem z Přepeří, kteří mají oba po dvanácti brankách. Druhým nejlepším čáslavským střelcem je kapitán Jakub Vančura, který si ve čtrnácti zápasech připsal šest branek a je tak na děleném osmém místě.

Za zmínku stojí také Jiří Petrů, který posbíral šest žlutých karet a náleží mu tak dělené třetí místo v této kategorii.

Čáslav - Dvůr Králové 2:1

Branky: 7. Jícha, 22. Vančura - 25. Tomeš.

Čáslav: Kubát - Růžička, Mráz, Kunášek - Mlynka (66. Hannich), Petrů, Vančura (90. Skokan), Čuchal, Kořínek (89. Ronovský) - Jícha (66. Strnad), T. Kopp. Trenér Radim Truksa.

Dvůr Králové: Vaníček - Ujec, Macháček, Picha, Vaníček, Fejk, Karal (67. Rejl), Vitebský (84. Knespl), Tomeš, Tauchman. Trenér Milan Ujec.

Více fotografií a videa ze zápasu najdetete ZDE.