První branka padla už po čtyřech odehraných minutách, domácí se dostali do protiútoku, po kterém byl Jakub Kořínek sám před brankářem Brožkem, který nedokázal zabránit první brance domácích. Čáslavští si vytvářeli další šance, Kořínek mířil těsně vedle brány, ani šance o chvíli později nebyla gólová. Domácí přece jen přidali druhou branku, na centr Hannicha si naskočil Ronovský, který v patnácté minutě upravil stav na 2:0. Krátce potom se do šance dostal domácí kapitán Vančura, jeho pokus ale skončil na tyči. Brankář Libiše se několikrát pořádně zapotil, v prvním poločase už ale další branku neinkasoval, když mu pomohla také branková konstrukce. Naopak na druhé straně mohlo dojít ke snížení, ale hráč Libiše svou příležitost nevyužil. První poločas tak skončil za stavu 2:0 pro Čáslav.

Ve druhé půli se krátce po rozehrání prosadil Mráz, jeho branka ale nebyla uznána kvůli ofsajdovému postavení. V jednapadesáté minutě poslal Kořínka do šance Vančura, a byla z toho Kořínkova druhá branka v zápase a třetí branka Čáslavi. Pět minut před dovršením základní hrací doby hosté snížili na 3:1, když se prosadil Hrnčíř. Další branky už ale nepadly a čáslavští fotbalisté tak brali první letošní výhru a tři body.

„Vyšel nám začátek utkání, během kterého jsme šli do vedení po brance Kořínka. V prvním poločase padly obě branky po hezkých akcích, ta druhá začala u Kamila Petrů, pokračovala přes Hannicha, který našel Ronovského, a byla z toho druhá branka. Celkově nám vyšel první poločas, třikrát jsme mířili do brankové konstrukce, ale také jsme jednou chybovali v zadních řadách, naštěstí z toho ale nic nebylo,“ zhodnotil první poločas trenér čáslavských fotbalistů Jakub Svoboda.

„Ve druhé půli jsme moc dobře neřešili přečíslení, ze kterých jsme mohli dát další branky. Třetí branku dal Kořínek po přihrávce od Vančury. V posledních deseti minutách jsme trochu vypadli, inkasovali jsme jednu branku, a mohli jsme dostat i další, která nakonec nepadla. Nakonec jsme vyhráli, utkání se nám docela vydařilo, až na posledních deset minut,“ doplnil Svoboda své hodnocení.

„Prohráli jsme zaslouženě, v prvním poločase jsme byli všude později než domácí. Od nás tam nebyla organizace hry, mezihra, přistupování, a další. Do druhého poločasu jsme udělali dvě střídání, náš výkon se zlepšil, byli jsme odvážnější a tlačili jsme se do koncovky,“ nebyl s výsledkem příliš spokojený trenér fotbalistů Libiše Luboš Urban.

Příští utkání odehraje Čáslav v neděli 25. srpna na venkovním hřišti proti Benátkám nad Jizerou. Začátek utkání je naplánovaný na 17:00. V minulé sezoně skončil nadcházející soupeř Čáslavských o jednu příčku nad týmem Jakuba Svobody. Ve vzájemných zápasech nejdříve na podzim zvítězily Benátky 3:2, na jaře jim Čáslav pod vedením Radima Truksy vrátila porážku a zvítězila 3:1.

Čáslav – Libiš 3:1 (4., 51. Kořínek, 15. Ronovský – 85. Hrnčíř)

Čáslav: Hartych – Jelínek, Richard, Mráz, Hannich – K. Petrů (80. Král), Čuchal – Strnad (63. Para), Vančura (84. Kurka), Kořínek (75. Mach) – Ronovský (71. Váňa). Trenér Jakub Svoboda.

Libiš: Brožek – Macháček, Pešek, Macháč (61. Dobrovolný), Bíba, Přibyl, Očovan, Šobr (80. Hrnčíř), Hamada (46. Vaněk), Tylšar (46. Dušek), Beneš. Trenér Luboš Urban.