V derby v Kutné Hoře Čáslav třikrát vedla, dotahovat musel protivník. Teď tomu bylo jinak. Gólově se pro domácí zápas dobře nevyvíjel. Jako první totiž inkasovali. A museli dotahovat. Povedlo se až po změně stran, kdy se do střelecké listiny zapsal kapitán Vančura. A Čáslav pak ještě skóre otočila díky brance Hejného. Vítězství byla sice blízko, ale střídající Kohout pokazil domácím radost sedm minut před koncem.

„Trénovat mládežnickou kategorii, kde se nehraje na výsledek, byl bych s naším herním projevem spokojen. Poslední dvě utkání máme ve hře dlouhé pasáže, kdy jsme jednoznačně dominantní a dokážeme soupeře zatlačit na jeho polovinu. Je to pro nás nová věc, protože dosavadní zápasy jsme takto herně nezvládali, rozhodovali jsme po akcích z rychlých protiútoků. Proto je třeba přimhouřit oči, protože kluci se snaží popasovat s hlubokým obranným blokem soupeře, na což jsme v Čáslavi nebývali zvyklí,“ uvedl trenér Čáslavi Jakub Svoboda.

„Vyjma úvodních patnácti minut, kdy jsme na můj vkus hráli moc otevřeně, jsme soupeře tlačili na jeho polovině. Inkasovali jsme opět po naivním bránění a nezajištění se velmi lacinou branku. Byť jsme v první půli kopali několik rohových kopů a závarů, vyloženou šanci jsme neměli,“ popisoval dění v úvodních pětačtyřiceti minutách lodivod domácí lavičky.

„Ve druhém poločase se naše aktivita ještě stupňovala. Vančura vstřelil hezkou branku z přímého kopu. Hosté si po centru nastřelili břevno vlastní branky, Schovanec z blízka hlavičkoval v obrovské šanci nad. Nakonec jsme se dočkali, kdy se hlavou prosadil Hejný,“ rekapituloval Svoboda.

„Bohužel jsme z vlastního autu na soupeřově polovině vyrobili brejk pro hosty, kteří jej skvěle vyřešili a srovnali skóre. Poslední desetiminutovku jsme ve snaze o vítězství dohráli spíše v křeči. Za předvedený výkon kluky musím pochválit, škoda, že nestačil na tři body,“ uzavřel Jakub Svoboda.

Čáslav – Kosmonosy 2:2 (0:1)

Branky: 53. Vančura, 71. Hejný - 26. Šulc, 83. Kohout.

FK Čáslav: Vyhnánek – Mach, Vančura (75. Ronovský), Čuchal, Hejný, Mráz, Petrů, Slavík, Chábera (75. Král), Schovanec (87. Bašek), Hannich (62. Vilím).


Načítám tabulku ...