Čáslav – Dvůr Králové nad Labem 1:1

„Co k tomu říct. Kluky musím pochválit, protože na hřišti nechali úplně všechno, a i v početní nevýhodě jsme byli lepším týmem na hřišti,“ uvedl trenér Čáslavi Jakub Svoboda. „Utkání bohužel znehodnotil hlavní rozhodčí, který nám v případě Hajníka za běžný souboj o míč a u Ronovského za vypíchnutí míče před soupeřem oba naše hráče vyloučil. K oběma vyloučením podáme námitku,“ konstatoval Svoboda a navázal: „Na druhou stranu si to zřejmě pan rozhodčí uvědomil a kompenzoval vzniklou situaci vyloučením hráče hostí, které dle mého názoru bylo také neoprávněné,“ řekl trenér Čáslavi.

„V devíti si kluci sáhli na dno sil. V prvním poločase jsme měli před brankou soupeře několik zajímavých situací. Zejména dvě hlavičky Hejného volaly po brance, škoda,“ povzdychl si Svoboda a navázal: „Hosté se na naší polovinu dostávali sporadicky. Po jednou dlouhém nákopu neodhadl odskok míče brankář Barták a hostujícímu útočníkovi tak nabídl střelu do prázdné branky,“ litoval trenér Čáslavi.

„Do druhého poločasu jsme šli odhodláni skóre otočit. Hned v úvodu měl obrovskou šanci Chábera, ale nepropálil brankaře. Hosté i v početní výhodě spoléhali jen na brejky, po jednom nám nastřelil tyč. My jsme ale šli za vyrovnáním. Po krásné akci Chábery s Vančurou zakončoval do poloprázdné branky Konyvka a srovnal stav zápasu,“ popisoval Jakub Svoboda.

„V dalším průběhu nám sice síly ubývaly, i tak měl velmi dobrou příležitost Vančura. Ve skvělé pozici hlavičkoval těsně mimo Konyvka. V hektickém závěru jsme ale skóre na naší stranu nepřeklopili,“ mrzelo trenéra Čáslavi. „Na druhou stranu jsem rád, že hráči na hřišti verdikty sudího ustáli a že se zápas obešel bez zranění na obou stranách. Do zápasu navíc zasáhli už i Hannich a Mach, kteří kvůli operacím kolene nehráli soutěžní zápasy dlouhé měsíce.“

Čáslav se v tabulce neposunula. Stále se nachází na 13. pozici se ziskem pouhých dvanácti bodů. „Jeden bod je ovšem pro nás v této situaci málo, musíme domácí ztrátu nahradit bodovým ziskem na půdě Hlinska,“ uzavřel trenér Čáslavi.

Branky: 60. Konyvka – 44. Močkovský. Poločas: 0:1. Rozhodčí: Glogar – Polena, Švorc. Červené karty: 12. Hajník, 21. Ronovský – 26. Prokš. Diváci: 180.

Čáslav: Barták – Hajník, Schovanec, Mráz, Konyvka – Chábera (60. Hannich), Vančura, Junek, Slavík (73. Mach) – Ronovský – Hejný. Trenér Jakub Svoboda.

Dvůr Králové n/L: Václavík – Picha, Sojka, Bína, Hruška, Močkovský (76. Zivr), Reichl (60. Rejl), Hrubý, Lesleon, Mertlík, Prokš. Trenér František Šturma.


Načítám tabulku ...