Vysoké Mýto – Čáslav 1:1 (0:0)

Středeční termín předehrávky vyřadil ze sestavy Čáslavi kvůli pracovním povinnostem Hannicha s Hejným. Trenér Svoboda tak oproti domácímu utkání s Poříčany udělal hned tři změny v základní sestavě. „Jsem rád, že i přes rotaci hráčů v úvodní jedenáctce a změnu rozestavení jsme se prezentovali povedeným výkonem, který mohl být korunován vítězstvím. O to jsme bohužel přišli nedohranou standardní situací v závěru zápasu,“ povzdychl si čáslavský trenér Jakub Svoboda.

„Chtěli jsme se prezentovat aktivní hrou, vysokým presinkem, a to se myslím povedlo. V prvním poločase jsme se navíc daleko více snažili o konstruktivní rozehrávku, kdy jsme byli vcelku často v držení míče, nicméně nebezpeční pro branku domácích jsme v prvním poločase příliš nebyli. Na druhé straně měli domácí dvě pološance, jednu po rohovém kopu, ale nemířili přesně,“ rekapituloval Jakub Svoboda.

Fotbalová III. třída. Ilustrační foto
III. třída: Tahák zvládly Uhlířské Janovice, Vlkaneč je pustila na druhý flek

„Úvod druhého poločasu nám vyšel na jedničku. Dali jsme krásnou branku po postupném útoku a střele do odkryté branky, kdy se po přihrávce Strnada prosadil Bašek. Měli jsme další dvě příležitosti k navýšení skóre. Slavík trefil břevno a následné dvě dorážky Strnada a Ronovského stihli domácí obránci vždy zblokovat. Pak šel Bašek sám na brankáře, ale místo střely zasekával míč, nakonec z toho byl faul na brankáře, škoda,“ litoval trenér Čáslavi.

„Domácí se vrhli do útoku. Střely ze střední vzdálenosti pochytal Vyhnánek, případně domácí fotbalisté nemířili přesně. Nakonec jsme inkasovali tři minuty před koncem z rohového kopu, kdy jsme trestuhodně nepokryli domácího hráče,“ mrzelo Svobodu.

„Vzhledem k průběhu utkání je remíza asi spravedlivá. I když se nedokážu zbavit dojmu, že kdybychom proměnili jednu ze šancí na druhou branku, tak bychom zápas již dotáhli do vítězného konce. Škoda laciné branky v závěru zápasu. I tak jsem s výkonem hráčů spokojen,“ uzavřel Jakub Svoboda.

Branky: 87. Dvořák – 48. Bašek. Poločas: 0:0.

Vysoké Mýto: Černík – Stránský, Hlavsa, Trnka, Tomášek (76. Velinský), Šumský, Benda (69. Javůrek), Ujec (63. Wimmer), Dostálek (76. Habrman), Dvořák, Kopřiva (63. Valášek).

Čáslav: Vyhnánek – Kurka, Mráz, Petrů, Konyvka – Čuchal, Schovanec – Strnad (69. Chábera), Bašek (76. Vančura), Slavík (88. Vilím) – Ronovský.


Načítám tabulku ...