„Takto výrazný výsledek jsem nepředpokládal,“ řekl po utkání trenér Kolína Petr Pavlík.

„Není co hodnotit, realitou je, že kvalita je na straně Kolína,“ poznamenal trenér Kutné Hory Radek Kulhánek.

Kolín nastupoval do derby v pozici velkého favorita. A tuto roli také potvrdil. Soupeře přehrál ve všech herních činnostech. Vstřelil spoustu krásných gólů, některé z nich do prázdné brány. Zatímco hráči Kutné Hory na hřišti doslova trpěli, Kolíňáci se fotbalem naopak bavili.

Kolín odevzdanému soupeři nastřílel deset branek, ve finále jich mohlo být daleko víc. Třeba Vojta ještě ve dvou případech nedokázal překonat brankáře Malého, Koděra nastřelil z trestného kopu tyč. Sodomův dravý průnik zastavil až Malý.

Kutná Hora se před bránu Kolína dostávala sporadicky. Nakonec alespoň zaznamenala čestný úspěch. Čisté konto brankáři Kubátovi překazil Cimr.

„Trochu mě mrzí obdržený gól, ale za poločasového vedení 6:0 se kluci už hůře motivují. Jsem spokojený, 10:1 se na této úrovni nevyhrává často,“ podotkl Petr Pavlík.

„Vzhledem k tomu, že jsem Kolín viděl se soupeři, s kterými jsme hráli, avizoval jsem, že Náchod a Vysoké Mýto jsou o úroveň výše než my a Kolín je ještě jinde než tyto týmy. Realitou je, že hrajeme s hráči, na které máme finanční prostředky a ty na kolínské hráče nestačí. I tak je deset obdržených gólů moc,“ posteskl si Radek Kulhánek.

Branky: 6., 31. a 61. A. Čapek, 11. a 74. L. Šindelář, 43. a 69. Vojta, 25. Vácha, 35. Sodoma, 83. Šlehofer – 56. Cimr. Diváci: 360. Poločas: 6:0.

Kolín: Kubát – A. Čapek (67. Veselý), Soběslav, Štancl (54. Suchý), Koděra – Milec (54. Šlehofer, Vondráček (76. P. Čapek), Vojta, L. Šindelář, Vácha – Sodoma (76. Bareš).

Kutná Hora: Malý – Prokůpek (37. Zelenka), Bílek, Exner (46. Tichý), Saulich (46. J. Šindelář) – Marek, Wolf (75. Kolůvek), Nekvinda, Piskač, Hradílek – Cimr.